06 Wrzesień 2015

Tonsil ALTUS 380

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: TONSIL

Zapowiedziane pod koniec czerwca tego roku kolumny głośnikowe Tonsil Altus 380 (TUTAJ) zaczynają właśnie trafiać do wybranych salonów audio w całym kraju. Jak podaje producent, jest to znakomita okazja „aby zobaczyć, a co istotniejsze, posłuchać nowego zestawu”.

Solidna konstrukcja kolumny, którą wyróżniają zastosowanie grubościennej płyty MDF w obudowie oraz wzmocnienie jej wewnętrznym ożebrowaniem, „bardzo pozytywnie wpływa na akustykę”. Ciężar zastosowanych rozwiązań widać w wadze Altusów – jedna kolumna waży ok. 50 kg. Dodatkowo obudowa posiada zintegrowaną komorę balastową, którą każdy użytkownik może wykorzystać według własnych preferencji. Nowe Altusy są produkowane w różnych wersjach wykończeniowych, których wspólnym mianownikiem jest wysoka jakość. Podstawowe modele wykończone są tzw. lakierem fortepianowym, kolejne naturalnym fornirem w połączeniu z lakierem, inne skórą i naturalnym fornirem, zaś jeszcze inne dekorowane są specjalnymi grafikami.

Co ciekawe, jest to całkowicie nowy produkt, zaprojektowany od podstaw. Głośnik wysokotonowy posiada miękko zawieszoną tytanową kopułkę, dzięki której „uzyskane zostało bardzo naturalne brzmienie bez żadnych podbarwień”. Z kolei głośnik niskotonowy charakteryzuje się innowacyjną konstrukcję wykorzystującą dużą cewkę o dużej amplitudzie, podwójny magnes ferrytowy oraz gumowe zawieszenie. Głośnik średniotonowy, jako sprawdzona jednostka, pozostał w niezmienionej formie. W nowych Altusach zastosowanie znalazły także nowe, precyzyjnie strojone zwrotnice, które są wykonane ze starannie dobranych materiałów, m.in. na podzespołach firmy MŰNDORF.

„Dosłownie każdy detal zestawu jest inny, zaprojektowany i wykonany tak, aby spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagającego melomana, jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Istotnym jest fakt, że podczas projektowania i tworzenia nowych Altusów jednym z ważniejszych założeń był brak ograniczeń budżetowych, nie szukaliśmy kompromisów, to miał być nowy model, który będzie godnym zestawem w legendarnej serii jaką jest Altus. Kolumny miały grać oraz wyglądać rewelacyjnie i właśnie to było głównym założeniem inżynierów oraz projektantów. Każdy detal jest precyzyjnie dobrany, przyłącza firmy WBT, pierścienie wokół głośników z aluminium, zaprojektowane tak aby światło załamywało się na krawędziach. Wykończenie obudowy w lakierze fortepianowym, naturalnym fornirze lub skórze. Mamy tutaj do czynienia także z okablowaniem, które jest wykonane z najwyższej czystości miedzi beztlenowej” – mówi Sławomir Wieszczeciński, właściciel Tonsilu.

Moc nominalna: 170 W
Moc maksymalna: 380 W
Impedancja: 8 omów
Pasmo przenoszenia: 25 Hz – 25 000 Hz
Efektywność: 91dB
Waga: 50 kg/sztukaWięcej o...
TONSIL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer