25 Czerwiec 2015

Tonsil ALTUS 380

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: TONSIL

Firma Tonsil poinformowała o premierze nowej wersji modelu kolumn głośnikowych Altus 380.

Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu, producent – po pokazaniu tych podłogówek podczas warszawskiej wystawy Audio Show 2014 – postanowił wprowadzić do nich szereg ulepszeń i poprawek, głównie w sferze akustyki i finalnego designu. Efektem tych zmian jest, jak chwali się Tonsil, „optycznie smuklejsza obudowa oraz ładniejsze pierścienie w których załamuje się światło”. Dodatkowo nowa wersja Altusów 380 przeszła szereg testów w kabinach bezpogłosowej znajdującej się w Instytucie Akustyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zostały potwierdzone ich wysokie parametry elektroakustyczne.

Specyfikacja techniczna:

Moc nominalna: 170 W
Moc maksymalna: 380 W
Impedancja: 8 omów
Pasmo przenoszenia: 25 Hz – 25 000 Hz
Efektywność: 91dB
Waga: 50 kg

Obecnie nowe Altusy 380 są już dostępne w trzech wersjach kolorystycznych różniących się tynkturą boków (przód kolumn, ich góra i tył zawsze są czarne): czerwonej, białej oraz czarnej. Następne wersje będą wykończone fornirem i skórą. Sugerowana cena detaliczna kompletu to 5999 zł.Więcej o...
TONSIL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer