08 Październik 2021

Roksan Attessa w salonie Q21

Salon Q21 zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszej serii urządzeń Roksan Attessa

Źródło: Salon Q21

→ ODSŁUCH

Niedawno brytyjska firma Roksan wprowadziła do oferty serię urządzeń audio o nazwie Attessa.

Cała linia została zaprojektowana i opracowana w Wielkiej Brytanii i składa się ona ze wzmacniacza ze streamerem, wzmacniacza zintegrowanego, gramofonu oraz transportu płyt CD.


roksan_attessa_03


Attessa Integrated Amplifier

Wzmacniacz Roksan Attessa dysponuje mocą 130 W na kanał i został wyposażony w szeroką gamę wejść analogowych i cyfrowych. Urządzenie oferuje także przesyła sygnału audio przez Bluetooth z obsługą aptX oraz przedwzmacniacz gramofonowy umożliwiający bezpośrednie podłączenie gramofonu do wzmacniacza.

Attessa Streaming Amplifier

Wzmacniacz w serii Atessa występuje w dwóch wersjach – jako klasyczny wzmacniacz z przetwornikiem D/A oraz jako wzmacniacz z odtwarzaczem plików. Ten ostatni wyposażony jest w moduł BluOS, będący platformą strumieniową multi-room. Wzmacniacz kompatybilny jest z najważniejszymi serwisami streamingowymi i może przesyłać muzykę bezprzewodowo nawet do 64 stref.

Attessa CD Transport

Uzupełnieniem oferty wzmacniaczy jest transport Roksan Attessa CD Transport. Łącząc go cyfrowym kablem ze wzmacniaczem wykorzystujemy przetworniki wbudowane we wzmacniacz.

Attessa Turntable

W skład nowej linii Attessa wchodzi także dedykowany gramofon. Roksan Attessa Turntable został opracowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii, dostarczany jest w komplecie z ramieniem typu unipivot oraz zainstalowaną wkładką Roksan Dana. Talerz został wykonany ze szkła, a na jego krawędzi umieszczono aluminiową obręcz, która działa jak koło zamachowe.


roksan_attessa_05


Konstrukcja podstawy gramofonu, wraz z nóżkami, które izolują gramofon od zewnętrznych wibracji, jest wzorowana na Xerxesie, legendarnym gramofonie Roksana. Gramofon właśnie gości w systemie HIGH FIDELITY i możemy już powiedzieć, że to bardzo dobre urządzenie. Jego test zaplanowany jest na 1 listopada.

Zaproszenie

Dla pierwszych zdecydowanych na zakup urządzeń Roksan Attessa w salonie Q21 Klientów przygotowana jest specjalna, premierowa oferta. Szczegóły u doradców. Szczegóły dotyczące urządzeń oraz oferta on-line dostępne sa pod linkiem TUTAJ.

Adres

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
ODSŁUCH

Więcej o...
ROKSAN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer