21 Czerwiec 2021

Nagrody STATEMENT In High Fidelity – German Edition 2021 – rozdane!!!

Międzynarodowa nagroda, przyznawana przez magazyny HIFISTATEMENT.net oraz HIGH FIDELITY

Źródło: HIFISTATEMENT.net & „High Fidelity”

→ NAGRODA

Tekst: Dirk Sommer/HIFISTATEMENT.net

Zdjęcia i logotyp: Bartosz Łuczak/Piksel Studio

To już kolejny raz, kiedy dwa zaprzyjaźnione magazyny, niemiecki HIFISTATEMENT.net oraz polski HIGH FIDELITY przyznały wspólnie nagrody dla wyróżniających się produktów. W „Edycji niemieckiej”, przyznawanej w czasie wystawy High End W Monachium zwyciężyły – uwaga! – dwa polskie produkty: przedwzmacniacz gramofonowy BIG PHONO firmy RCM Audio oraz zasilacz firmy Ferrum.

STATEMENT In High Fidelity - German Edition 2021 (4)

Ponieważ wystawa High End musiała zostać odwołany po raz drugi z rzędu, Wojtek Pacuła i ja ponownie nie mogliśmy osobiście wręczyć zwycięzcom dwóch nagród od HighFidelity.pl i hifistatement.net.

Dodatek „German Edition” lub „Polish Edition” w nazwie nagrody ma jedynie wskazywać, na jakich targach wręczane są nagrody: w maju podczas High End w Monachium i jest to „German Edition”, oraz w listopadzie podczas Audio Video Show w Warszawie i jest to „Polish Edition”.

Jeśli jednak spojrzycie państwo na kraje pochodzenia dwóch tegorocznych zwycięzców edycji niemieckiej, możecie się pokusić o stwierdzenie, że to tak naprawdę „polska edycja”: zarówno RCA, jak i Ferrum to marki polskie. Tak się dzieje, gdy nasze magazyny podejmują decyzję całkowicie niezależnie od siebie. Często zupełnie różne perspektywy HighFidelity.pl i hifistatement.net na audio tylko uatrakcyjniają wybór zwycięzców. I tym razem również wybór padł na zupełnie inne kategorie sprzętu z różnych przedziałów cenowych.

Ku mojemu zdziwieniu Wojtek Pacuła tym razem zrezygnował z przyznania nagrody wysokiej klasy odtwarzacza CD, tak jak to robił w dwóch poprzednich edycjach. Jednak ponownie wybrał dość drogi komponent: przedwzmacniacz gramofonowy RCM Big Phono w cenie około 35 000 euro. A to dość odważny wybór, bo Big Phono oferuje tylko jedno wejście RCA, korekcja jest wykonywana wyłącznie zgodnie ze specyfikacjami RIAA lub Recording Industry Association of America, a komponenty wzmacniające to wyłącznie układy scalone – zwykle źle widziane przez audiofilów. Ale Wojtek nie kierował się techniką i tylko swoimi uszami: to prawdziwe STATEMENT kolegi!

STATEMENT In High Fidelity - German Edition 2021 (3)

Wybór hifistatement.net również niekoniecznie odpowiada powszechnym oczekiwaniom. Jeśli chcecie podnieść jakość dźwięku komponentów cyfrowych lub analogowych, które są zasilane z zewnętrznego zasilacza (impulsowego), pierwszą rzeczą, której szukasz, jest potężny zasilacz liniowy. I muszę przyznać, że ciekawił mnie zasilacz zapowiadany przez HEM, a konkretnie przez właściciela firmy Ferrum, Marcina Hamerlę, kiedy ujawnił, że to konstrukcja hybrydowa. Mój kolega Finn Gallowsky nie był zniechęcony tą informacją i natychmiast otrzymał rzadki model przedprodukcyjny, który go zachwycił, o czym nie omieszkał mnie powiadomić.

STATEMENT In High Fidelity - German Edition 2021 (2)

To on odpowiadał więc za przetestowanie wersji produkcyjnej (test TUTAJ). W rozmowie z nim Marcin Hamerla, Paweł Gorgoń i Maksymilian Matuszak tak przekonująco wyjaśnili koncepcję Hypsosa, że ja również ​​zamówiłem egzemplarz testowy. Ostatecznie nie tylko Finn Gallowsky był całkowicie przekonany o jakości Hypsosa: mój M-Scaler, na przykład, brzmiał jeszcze lepiej niż z zasilaczem bateryjnym, który szybko zastąpił standardowy zasilacz impulsowy.

Po teście fotograf Hifistatement.net Helmut Baumgartner również zdecydował się zainwestować w dwa Hypsosy, aby zasilić swojego Hugo TT i M-Scalera. Oprócz poprawy dźwięku, którą można osiągnąć dzięki zasilaczowi Ferrum, przekonuje do niego również unikatowa koncepcja działania i rozwiązania techniczne, takie, jak pomiar napięcia na wtyczce po stronie zasilanego komponentu.

STATEMENT In High Fidelity - German Edition 2021 (1)

RCM Big Phono i Ferrum Hypsos to prawdziwie innowacyjne koncepcje, a tym samym godni zwycięzcy STATEMENT in High Fidelity – Geramn Edition 2021. Gratulacje!

www.RCM.com.pl

HEM-e.comWięcej o...
NAGRODA

Więcej o...
STATEMENT in High Fidelity

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer