30 Grudzień 2020

STATEMENT In High Fidelity | Polish Edition 2020

Wręczenie nagród!

Źródło: HIFISTATEMENT.net & „High Fidelity”

13 listopada 2020 roku rozstrzygnięta została EDYCJA NIEMIECKA 2020 międzynarodowej nagrody STATEMENT in High Fidelity, przyznawanej wspólnie przez magazyny HIFISTATEMENT.net oraz „High Fidelity” (więcej TUTAJ).

Tekst i zdjęcia (via Skype):

DIRK SOMMER

redaktor naczelny magazynu HIFISTATEMENT.net

STATEMENT IN HIGH FIDELITY white

Tym razem, już drugi raz, musieliśmy razem z kolegą Wojtkiem Pacułą przesłać zwycięzcom nagrody drogą kurierską, mimo że miały zostać wręczone podczas tegorocznych targów w Warszawie. Na szczęście gratulacje przesłaliśmy za pośrednictwem kamery i mikrofonu osobiście.

Jeśli przyszłoroczna wystawa High End w Monachium rzeczywiście odbędzie się zgodnie z zamierzeniami – a mianowicie w dniach od 9 do 12 września – i to samo dotyczy warszawskiej wystawy Audio Video Show, która odbędzie się w dniach 5-7 listopada, to harmonogram STATEMENT in High Fidelity na rok 2021 nam się posypie :) Wcześniej terminy tych imprez – maj i listopad – umożliwiały wręczanie nagród w sześciomiesięcznych odstępach.

Ale nawet jeśli terminy niemieckiej i polskiej edycji nagród przypadną na jesień 2021 roku, to i tak będzie to znacznie lepiej niż w tym roku, ponieważ będziemy je mogli wręczyć osobiście. W przypadku STATEMENT in High Fidelity | Polish Edition 2020 ponownie nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko połączyć się ze zdobywcami nagród przez Skype’a.

Tym razem – na szczęście mamy już pewną praktykę – wszystko się udało technicznie i graficznie, tak że Wojtek Pacuła i ja nie musieliśmy rozmawiać z dwoma laureatami osobno, jak to zrobiliśmy przy German Edition 2020 w lecie. Nawiasem mówiąc, nagrodzeni – JOCHEN i DIRK RÄKE z a firmy Transrotor oraz GERHARD HIRT z Ayon Audio – nie tylko spotykają się na wielu targach, ale mają w Polsce tego samego dystrybutora.

AYON AUDIO CD-35 II HF EDITION


Gerhard Hirt ze swoją nagrodą z robiącym wrażenie tłem

Gerhard Hirt ze swoją nagrodą z robiącym wrażenie tłem


Dla przypomnienia: Wojtek nagrodził Ayon Audio za odtwarzacz CD CD-35 II HF Edition, HF to skrót od nazwy magazynu „High Fidelity”. Również jej pierwsza wersja CD-35 HF Edition była dostępna jako model specjalny, który wykorzystywał najlepsze komponenty i wysokiej klasy podzespoły, aby przesunąć koncepcję odtwarzacza CD do granic tego, co ten format może zaoferować. Gerhard Hirt i Wojtek Pacula zgadzają się, że pomysł powstał razem podczas długiej nocy przed laty. W związku z sukcesem pierwszego modelu specjalnego – limitowana edycja 50 sztuk została wyprzedana bardzo szybko – Ayon Audio zdecydował się również na produkcję następcy w edycji HF. I chociaż mój kolega, inaczej niż w pierwszym modelu, tym razem prawie nie był zaangażowany w budowę szlachetnej wersji CD-35 II, to strojenie dźwięku, nieco odbiegające od mainstreamu, przekonało go tak bardzo, że uznał go godnego nagrody STATEMENT in High Fidelity.

TRANSROTOR TRA 9


Jochen i Dirk Räke prezentują fantastyczne ramię gramofonowe TRA 9 oraz nagrodę

Jochen i Dirk Räke prezentują fantastyczne ramię gramofonowe TRA 9 oraz nagrodę


I tym razem nie było mi trudno zdecydować się na jeden z testowanych przeze mnie w ostatnich sześciu miesiącach produktów. Przede wszystkim to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ Transrotor, po prawie 50 latach wyjątkowo udanej historii firmy, po raz pierwszy oferuje nie tylko gramofony, ale także ramię do nich – ramię, dodajmy, własnej produkcji.

To nie jest model renomowanego producenta ramienia z logiem Transrotor, zmodyfikowany zgodnie z życzeniem Jochena czy Dirka Räke, a zupełnie nowe opracowanie, w które zaangażował się Lars Hornung, który od dziesięcioleci współpracuje z Transrotorem, ramię w ramię z Jochenem i Dirkiem Räke. Nie byłem zaskoczony tym, że Jochen Räke był w stanie wyjaśnić każdą cechę techniczną TRA 9 i że ramię doskonale sprawdziło się z Tamino wyprodukowanym przez MY Sonic Lab. Zaskoczyło mnie jednak to, jak dobrze ramię Transrotora radzi sobie nawet z wkładkami o dość dużej podatności igły i jaką przyjemność sprawia jego obsługa.

Nieważne, czy CD, czy płyta: o ile Ayon Audio i Transrotor produkują tak wyjątkowe przedmioty, że nie trzeba się obawiać o formatów często deklarowane przez zwolenników plików jako „martwe”!


Mój kolega Wojtek Pacuła cieszy się z każdego, wysokiej klasy, odtwarzacza CD :)

Mój kolega Wojtek Pacuła cieszy się z każdego, wysokiej klasy, odtwarzacza CD :)


GRATULUJEMY!

| STATEMENT in High Fidelity

|2|  GERMAN EDITION 2020

⸤  Gryphon ETHOS |TEST|

⸤  Melco S100 |TEST|

Relacja hifistatement.net TUTAJ, relacja „High Fidelity” TUTAJ

|1| POLISH EDITION 2019

⸤ Nordost QPOINT |TEST|

⸤ AudioQuest NIAGARA 1000, 5000, 7000, TORNADO, THUNDER, NRG-Z3 |TEST|

Relacja „High Fidelity” TUTAJ, relacja hifistatement.net TUTAJ

Więcej o...
STATEMENT in High Fidelity

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer