05 Czerwiec 2020

STATEMENT in High Fidelity | nagroda

Druga w historii edycja międzynarodowej nagrody – edycja niemiecka

Źródło: „HIGH FIDELITY"

STATEMENT in High Fidelity to międzynarodowa nagroda przyznawana przez dwie redakcje – niemiecki magazyn hifistatement.net, prowadzony przez Dirka Sommera, oraz polski „High Fidelity”, zarządzany przez Wojciecha Pacułę. Właśnie przyznana została po raz drugi w historii – przełącznikowi LAN firmy MELCO oraz odtwarzaczowi CD firmy GRYPHON.

NAGRODA

STATEMENT in High Fidelity

2020

German Edition | High End Munich

hifistatement.net | „High Fidelity”

Gdybyśmy żyli w normalnych czasach, spotkałbym mojego przyjaciela i kolegę DIRKA SOMMERA podczas wystawy High End 2020 w Monachium i razem z nim przekazałbym naszą nagrodę naszych magazynów Gryphonowi i Melco – już następnego dnia i w większej grupie. Obecne przeciwności losu nas nie zniechęcają i mimo że wystawa została odwołana, zrekompensujemy to – w razie potrzeby przez Skype’a.

Krótko po pierwszej ceremonii wręczenia nagród w WARSZAWIE (relacja hifistatement.net TUTAJ, relacja „High Fidelity” TUTAJ) uzgodniliśmy, że ponownie zaprezentujemy dwie nagrody na najważniejszej wystawie audio w Niemczech – ponownie na kolacji, na którą zapraszamy zwycięzców. Rocznie przyznawać będziemy tylko cztery nagrody, w EDYCJI POLSKIEJ i EDYCJI NIEMIECKIEJ.

Tak jak za pierwszym razem, nie uzgadnialiśmy między sobą naszych wyborów. Naszym zdaniem różne punkty widzenia sprawiają, że to jest naprawdę interesujące. Z jednej strony ja (WP), dla przykładu, jestem zwolennikiem połączeń niezbalansowanych, a Dirk zbalansowanych, jeden z nas (ja) składa przysięgę na płyty CD i ich odtwarzacze, drugi realizuje się przez streaming i pliki Hi-Res (Dirk).

Znajduje to również odzwierciedlenie w decyzjach dotyczących pierwszych nagród STATEMENT in High Fidelity w roku 2020. „High Fidelity” wybrało odtwarzacz CD Ethos firmy Gryphon, wysokiej klasy, drogi odtwarzacz CD. Sekcja konwertera, która umożliwia zarówno upsampling PCM do 384 kHz, jak i konwersję DSD128, może być również używana przez zewnętrzne transporty plików. Fan strumieniowania – Dirk Sommer – był pod największym wrażeniem S100 Melco. To może nie jest najlepiej brzmiący przełącznik LAN na świecie, ale jego zdaniem ma on najlepszy stosunek jakości do ceny.

Nagrody są już gotowe, dobrze zapakowane i są już w drodze do odbiorców. Kiedy tylko do nich dotrą, odbędzie się wideokonferencja, na której będziemy mogli przynajmniej wirtualnie wznieść toast. Przypomnę, że projektantem nagród jest Bartosz Łuczak z Piksel Studio.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

TEST (POL) Gryphon Ethos

TEST (NIEM) Melco S100

Tekst: hifistatement.net | „High Fidelity”

Fot.: Bartosz Łuczak/Piksel StudioWięcej o...
STATEMENT in High Fidelity

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer