21 Marzec 2018

Musical Fidelity LX2

PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY

Źródło: RAFKO DYSTRYBUCJA

RAFKO Dystrybucja, polski dystrybutor marki Musical Fidelity, wprowadza do sprzedaży nową linię produktową LX2, przeznaczoną – jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej – „dla początkujących audiofilów”. Seria LX2 zastępuje jednocześnie rodzinę produktów V90. Obecnie w skład LX2 wchodzi wzmacniacz słuchawkowy LX2-HPA oraz przedwzmacniacz gramofonowy LX2-LPS. 

Musical Fidelity LX2-HPA to wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy, który (zdaniem polskiego dystrybutora) „cechuje się kilkoma ważnymi elementami: doskonałą tolerancją obciążenia, wysoką stabilności pracy, niskim poziomem zniekształceń, szerokim użytecznym pasmem przenoszenia, niskim poziomem szumów i dobrą separacją kanałów stereo”. Urządzenie to powinno bez problemu napędzić nawet wymagające audiofilskie słuchawki planarne. Polacy zwracają także uwagę na imponujące pasmo przenoszenia sięgające do 80 000 Hz, „doskonałą separację kanałów” czy stosunek sygnał/szum większy niż 112 dB. 

LX2-LPS to z kolei najtańszy przedwzmacniacz gramofonowy w rodzinie analogowych urządzeń Musical Fidelity. Urządzenie obsługuje zarówno wkładki MM, jak i MC; producent przewidział także możliwość regulacji poziomu impedancji za pomocą dedykowanych gniazd przeznaczonych do wtyków z obciążeniem MM lub MC. O jego możliwościach brzmieniowych RAFKO Dystrybucja wypowiada się w następujący sposób: „Przedwzmacniacz został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu go w tanich ale wysokiej klasy systemach audio. […] Stąd LX-LPS2 oferuje dźwięk otwarty, dobrze wypełniony i dynamiczny, a przy tym o ocieplonym charakterze i głębokim, miękkim basie wspierającym bogatą średnicę o gęstej konsystencji”. 

Nowe produkty sygnowane logiem Musical Fidelity są już dostępne w sprzedaży; każdy z nich można nabyć w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej lub srebrnej. Cena zarówno wzmacniacza słuchawkowego, jak i przedwzmacniacza gramofonowego wynosi 1195 zł.Więcej o...
MUSICAL FIDELITY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer