07 Czerwiec 2021

KBL Sound, seria HIMALAYA II

Nowa serii kabli polskiego specjalisty

Źródło: KBL Sound

→ KABLE POŁĄCZENIOWE

W 8. rocznicę założenia KBL Sound firma ta anonsuje nową flagową serię kabli: Himalaya II. Seria ta, utrzymana w biało-czarnej minimalistycznej estetyce, oferuje – jak czytamy w materiałach prasowych – „nowy standard stosunku jakości do ceny”.

KBL Sound Himalaya II High Fidelity Sound (1)

Cała linia kabli Himalaya II będzie obejmować kabel zasilający, głośnikowy i sygnałowe z przeznaczeniem do połączeń analogowych, cyfrowych i do toru gramofonowego. Jak czytamy:

Himalaya II ucieleśnia podstawową maksymę firmy polegającą na stosowaniu najprostszych rozwiązań konstrukcyjnych przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Wszystko to, by przez zminimalizowanie strat w zasilaniu i przesyle sygnału uniknąć mechanicznego charakteru brzmienia.

  Budowa

W pierwszej kolejności firma prezentuje kabel zasilający, w którym użyte zostały przewodniki z miedzi monokrystalicznej, zabezpieczonej przed oksydacją, a izolatorem jest Teflon.

KBL Sound Himalaya II High Fidelity Sound (4)

W stosunku do poprzednika z serii Himalaya wprowadzonych zostało szereg zmian. W kablu Himalaya II wszystkie trzy żyły są fizycznie odseparowane od siebie dla zminimalizowania wzajemnego wpływu pól magnetycznych wytwarzanych przez płynący przez nie prąd. Znacząco poprawiony został współczynnik absorbcji drgań wewnątrz kabla dzięki tunelowemu tłumieniu. Wreszcie zastosowano wtyczki z najwyższej półki: Furutech Fi-48 NCF z ich piezoceramiczną nanotechnologią i wieloma zaawansowanymi patentami.

Wersje

Standardowa długość kabla 1,8m, inne długości na zamówienie. Dostępne są wersje z wtykami Furutech Fi-48 typu US oraz z wtykiem IEC C19 do urządzeń wysokoprądowych.

Cena: 19 700 zł/1,8 m

www.KBLSOUND.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
KABEL ZASILAJĄCY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer