11 Kwiecień 2017

FiiO X5 III

PRZENOŚNY ODTWARZACZ PLIKÓW AUDIO

Źródło: MIP

Firma FiiO poszerzyła swoją ofertę przenośnych odtwarzaczy o nową wersję modelu X5. Trzecia generacja tego urządzenia jest – jak podaje MIP, polski dystrybutor marki, „prostą konsekwencją wieloletnich prac […]” producenta.

FiiO X5 III korzysta z dwóch przetworników AK4490EN – po jednym dla lewego i prawego kanału. Dzięki temu rozwiązaniu lepiej działać ma m.in. technologia odpowiedzialna za redukcję zniekształceń Velvet Sound. Producent wyposażył swoje urządzenie także w dwa osobne oscylatory z kryształu, dzięki czemu udało się znacząco zredukować jitter.

W FiiO X5 III zastosowano również dwa osobne wzmacniacze operacyjne OPA1642, odpowiedzialne za filtrowanie dolnoprzepustowe, a ponadto dedykowany wzmacniacz OPA426, cechujący się wysoką mocą (300 mW przy 32 omach). Model ten jest ponadto wyposażony w dwa wyjścia słuchawkowe: 3,5 mm typu single-­ended oraz zbalansowane 2,5 mm, pozwalające uzyskać jeszcze lepszy dźwięk z przystosowanych do tego typu rozwiązań słuchawek.

Po raz pierwszy w rodzinie X5 dodano też łączność bezprzewodową w formie modułów Wi-Fi 2,4 GHz oraz Bluetooth z obsługą kodeka aptX. Dzięki modułowi Wi-Fi i kontroli urządzenia pod systemem Android 5.1 użytkownik ma możliwość korzystania z uroków streamingu z takich portali, jak TIDAL lub Spotify. Programiści FiiO napisali zupełnie od nowa kod odpowiedzialny za sekcję audio. Przełożyło się to na – zdaniem polskiego dystrybutora – „lepszą jakość brzmienia oraz wyższą wydajność”, a ponadto wydłużyło czas pracy na baterii o 1,5 godziny, w porównaniu z oprogramowaniem bazującym na Androidzie w wersji 4.4.

Należy dodać, iż trzecia wersja X5 może pracować w dwóch trybach: Pure Music oraz Android. W tym pierwszym użytkownik może jedynie korzystać z fabrycznego odtwarzacza muzyki, dzięki czemu uzyskuje szybsze działanie urządzenia oraz jeszcze czystsze brzmienie. W trybie Android można instalować oraz uruchamiać dowolne aplikacje, co docenią bardziej zaawansowani użytkownicy. FiiO X5 III oferuje 32 GB pamięci wbudowanej, a do tego dwa sloty na karty microSD, zgodne z nośnikami o pojemności do 256 GB. Maksymalna łączna obsługiwana pojemność to zatem nawet 544 GB.

Odtwarzacz FiiO X5 III można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce. Cena detaliczna urządzenia wynosi 1999 zł.Więcej o...
FIIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer