30 Lipiec 2019

FiiO M11

DAP

Źródło: MIP

Firma FiiO poszerzyła swoją ofertę o nowy przenośny odtwarzacz audio – model M11. Jego sercem jest sześciordzeniowy procesor Samsung Exynos 7872 SoC.

Jak twierdzi producent, „pomimo niższej ceny produkt jest w stanie konkurować z najlepszymi i najdroższymi odtwarzaczami na rynku”. By tak się stało, dokonano znaczących udoskonaleń w układzie zasilania, jak również innych kluczowych elementów, takich jak rezystory i kondensatory.

Wewnątrz M11 znajdują się dwa układy DAC AKM AK4493, odpowiedzialne za dekodowanie muzyki, które w porównaniu ze swoim poprzednikiem oferują jeszcze lepszą dynamikę i jakość dźwięku przy jednocześnie mniejszych szumach i zniekształceniach. A to również dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego wzmacniacza operacyjnego: OPA926.

Obecnie wszystkie wysokiej klasy przenośne odtwarzacze muzyczne posiadają zbalansowane wyjścia słuchawkowe. Jednakże w M11 FiiO poszło o krok dalej, stosując zarówno wyjścia zbalansowane 2,5 mm jak i 4,4 mm, jednocześnie nie rezygnując z wyjścia pojedynczego 3,5 mm. Korzystając z M11 nie ma więc potrzeby stosowania kłopotliwych przejściówek – wystarczy podłączyć swoje słuchawki do odpowiedniego gniazda.

W FiiO M11 zastosowano technologie szybkiego ładowania: Quick Charge 2.0 i MediaTek Pump Express, pozwalające na pełne naładowanie akumulatora w zaledwie 2,5 godziny. Ogniwo o pojemności 3800 mAh umożliwia do 13 godzin odtwarzania muzyki non-stop, a po przejściu w tryb uśpienia może pozostawać w gotowości przez ponad 1200 godzin.

Dzięki obsłudze Bluetooth 4.2, FiiO M11 może dwustronnie przesyłać formaty takie jak: SBC / aptX / aptX HD / LDAC / LHDC.  Wysokowydajny Bluetooth zapewnia transmisję danych na większym obszarze i z większą mocą, aby nic nie stanęło Ci na przeszkodzie w delektowaniu się ulubioną muzyką bezprzewodowo.

Gdy FiiO M11 zostanie ustawiony w trybie odbiornika Bluetooth, staje się tym samym wysokiej klasy wzmacniaczem Bluetooth, o znacznie lepszej charakterystyce częstotliwościowej, jak również z niższym poziomem zniekształceń, szumów i przesłuchów w porównaniu z typowymi rozwiązaniami Bluetooth. Ponadto, FiiO M11 może również przekazywać dowolne odebrane sygnały Bluetooth przez wyjście koaksjalne do zewnętrznego dekodera. Z FiiO M11, możesz cieszyć się prawdziwie bogatym dźwiękiem dzięki bezprzewodowej wygodzie, jaką daje Bluetooth.

Dzięki zastosowaniu dwuzakresowego Wi-Fi, uzyskujemy większą siłę sygnału, a także szybsze i bardziej stabilne połączenia – zwłaszcza w przypadku korzystania z Wi-Fi w paśmie 5GHz, które unika zakłóceń Bluetooth 2,4GHz. Ma to niebagatelne znaczenie, jeśli korzystamy ze streamingu muzyki. A tę metodę wybiera coraz więcej melomanów.

Pomimo, że FiiO M11 oferuje dwa sloty na karty potrafiące obsłużyć 2 TB danych każda, może okazać się, że to ciągle za mało. Po prostu odtwarzaj muzykę zgromadzoną na innych nośnikach przez DLNA Twojego komputera, NAS, lub przez AirPlay dla urządzeń z systemem iOS.

FiiO M11 potrafi obsługiwać wysyłanie wielu różnych formatów poprzez jego złącze USB, w tym DSD128, DoP / D2P i natywne tryby DSD. Wystarczy podłączyć FiiO M11 do zewnętrznego dekodera i już masz przenośną szafę grającą, która zapewnia doskonały dźwięk gdziekolwiek jesteś. Dodatkowo dzięki wielofunkcyjnemu koaksjalnemu gniazdu wyjściowemu, możesz podłączyć FiiO M11 do różnych głośników zewnętrznych, wzmacniaczy i dekoderów – cyfrowo bez analogowych zakłóceń.

Dzięki funkcji All To DSD, wszelkie sygnały audio PCM zostaną przekonwertowane do formatu DSD podczas procesu konwersji cyfrowo-analogowej – pozwalając doświadczyć zupełnie innego, naturalnego i czystego dźwięku. Ponadto, jakiekolwiek dźwięki odtwarzane przez aplikacje ‘3rd party’ również przechodzą przez funkcję ALL TO DSD.

M11 posiada specjalnie dostosowaną wersję Androida 7.0 z wysoce zoptymalizowaną architekturą oprogramowania audio, która omija SRC dla obsługi i przekazania prawdziwie bezstratnego dźwięku. Aplikacja FiiO Music została stworzona przez audiofilów dla audiofilów z interfejsem użytkownika dla łatwego dostępu do muzyki, jak i ekskluzywnym algorytmem dekodowania dla najwyższej możliwej jakości dźwięku. Dodatkowo możemy oczywiście zainstalować praktycznie dowolne aplikacje zgodne z Androidem.

Design FiiO M11 charakteryzuje się prostymi krawędziami, będącymi dobitnym rozszerzeniem wielokątnego stylu, który nadaje bryle urządzenia zdecydowanego, odważnego wyglądu. Przedni panel FiiO M11 dumnie wypełnia ekran z 10 punktami dotyku, o przekątnej 5,15 cala i rozdzielczości 1440x720px, zapewniający doskonałe doznania wzrokowe oraz mnóstwo przestrzeni do łatwej obsługi gestami.Więcej o...
FIIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer