02 Styczeń 2018

Dynaudio MUSIC

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: NAUTILUS

Firma Dynaudio – świętując 40-lecie swojej działalności – zaproponowała pierwszą w historii firmy serię zintegrowanych systemów all-in-one. W skład rodziny Music wchodzą cztery modele: Music 1, Music 3, Music 5 oraz Music 7. Sam producent określa je mianem „najinteligentniejszego sprzętu do nagłośnienia domowego na świecie”.

By zasłużyć na takie miano, inżynierowie pracujący dla Dynaudio wyposażyli te urządzenia w technologię automatycznego dopasowywania dźwięku do warunków zewnętrznych. Music dysponuje dwoma zintegrowanymi systemami, dokonującymi pomiarów z wbudowanych mikrofonów w czasie rzeczywistym. NoiseAdapt odpowiada za dobór głośności i charakteru dźwięku w zależności od hałasu tła, a RoomAdapt bada, gdzie w pomieszczeniu ustawiono głośnik i jak „wygląda” dookoła niego akustyka. Wewnętrzny procesor analizuje dane z obydwu funkcji, dokonuje obliczeń, a następnie optymalizuje brzmienie urządzenia w czasie rzeczywistym. Firma Nautilus, polski dystrybutor Dynaudio, poleca sprawdzenie działania tego rozwiązania poprzez przeniesienie dowolnego modelu Music do pomieszczenia o zupełnie innych warunkach z włączoną kalibracją.

Music oferuje dostęp z urządzeń przenośnych za pomocą Apple AirPlay, Bluetooth aptx, lub protokołu DLNA w sieci domowej – przewodowej lub Wi-Fi. Darmowa aplikacja Dynaudio Music do pobrania w systemach iOS i Android zapewnia użytkownikowi łatwą konfigurację na zasadzie pytań i odpowiedzi, umożliwia także skorzystanie z popularnych serwisów streamingowych TIDAL i Spotify. Dzięki niej można także skonfigurować do sześciu osobnych modeli Music w system multiroom. Wszystkie cztery urządzenia mają na pokładzie także wejście liniowe i USB; modele 5 i 7 zostały dodatkowo wyposażone w cyfrowe wejście optyczne, a 7 w HDMI, co umożliwia wykorzystanie go w roli soundbaru.

Wszystkie modele Music dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych materiału, który jest wykony przez uznanego duńskiego producenta tkanin – firmę Gabriel. Sprzęt jest już dostępny w sprzedaży. Ceny poszczególnych modeli rysują się następująco:

Music 1 – 2190 zł
Music 3 – 2690 zł
Music 5 – 3390 zł
Music 7 – 4290 złWięcej o...
DYNAUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer