30 Październik 2017

Avatar Audio HOLOPHONY NUMER TRZY

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: AVATAR AUDIO

Firma Avatar Audio, polski producent kolumn głośnikowych i akcesoriów audio, wprowadziła do sprzedaży nową, odświeżoną wersję modelu Holophony Numer Trzy.

W stosunku do swojego poprzednika, nowa edycja modelu Holophony Numer Trzy różni się w kilku miejscach. Po pierwsze, otrzymała obudowę wykonywaną z olejowanego litego drewna bambusowego zamiast lakierowanego MDF-u. Wyraźnej zmianie uległy również rozmiary podłogówki; obecnie charakteryzuje się ona 85 cm wysokością i 33 cm głębokością w odróżnieniu od – odpowiednio – 100 i 30 cm starszej wersji Holophony Numer Trzy. Warto dodać, iż najświeższa propozycja od Avatar Audio zyskała także lekko pochyloną do tyłu przednią ściankę, a także podstawki magnetyczne (wykorzystujące lewitację na poduszce powietrznej) zamiast stopek kulkowych.

Korzystając z okazji, producent postanowił przypomnieć czym jego kolumny różnią się od pozostałych. Przede wszystkim wykorzystują one oryginalne głośniki z lat 60. i 70. XX wieku, z ultralekkimi papierowymi membranami i magnesami Alnico. Po drugie, charakteryzują się bardzo małą mocą wynoszącą 20 W, dzięki czemu – jak deklaruje Avatar Audio – „nie tracą szybkości i precyzji”. Po trzecie, wszystkie połączenia elektryczne wykonano bez lutowania, a więc – jak zwracają uwagę Polacy – bez użycia cyny, której obecność degradować ma jakość dźwięku.

Nowa wersja kolumn głośnikowych Avatar Audio Holophony Numer Trzy jest już dostępna w sprzedaży. Cena detaliczna nowego modelu wynosi 21 000 zł. Produkt jest objęty trzyletnią gwarancją przez producenta.

Specyfikacja techniczna:

Moc: 20 W
Impedancja: 4 omy
Efektywność: 93 dB
Pasmo przenoszenia: 30 – 20 000 Hz
Wymiary (W x S x G): 85 x 29 x 33 cm
Waga: 41 kgWięcej o...
AVATAR AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer