Tacet, niemieckie wydawnictwo specjalizujące się w doskonale nagranych wykonaniach muzyki dawnej proponuje nową płytę – tym razem z muzyką graną w latach 1905 i 1905 przez Ferrucio Busoni’ego.
Możliwe to jest dzięki wynalazkowi firmy M. Welte and Sons o nazwie Welte-Mignon. Był to system zapisu na rolkach, z którym współpracowały fortepiany wielu znanych firm. Wraz z tą płytą Tacet po raz ostatni zanurza się głęboko w XIX wiek w ramach kolekcji nagrań z serii Tajemnice Welte Mignon.
Urodzony w 1866 roku pianista i kompozytor Ferruccio Busoni został polecony przez Johannesa Brahmsa i poznał niezliczonych muzyków od Griega po Czajkowskiego. Dziś najbardziej znany jest z aranżacji lub interpretacji Bacha, Chopina i Liszta.
Na tej podwójnej płycie CD (w cenie jednej) można znaleźć wszystkie nagrania Busoniego zarejestrowane w systemie Welte Mignon. Wszystkie 26 płyt CD z tej serii znajdziemy na stronie internetowej wydawcy, wystarczy wyszukać w katalogu słowo kluczowe „Welte”.
Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.