pl | en

KONKURS 10/10

WSTĘPNE WYNIKI


Ogłoszenie wyników konkursu 10/10 zapowiedziane zostało na 1 czerwca.
I tak będzie. Wiedząc jednak, z jaką niecierpliwością czytelnicy „High Fidelity” czekają na ten moment (sami byśmy czekali!), sprężyliśmy się i wyłoniliśmy zwycięzców już teraz.
1 czerwca podamy je oficjalnie, teraz nieoficjalny „przeciek”.

REDAKCJA


onkurs, w którym trzeba coś wykonać, poświęcić temu czas przekraczający „kliknięcie” w ikonkę na ekranie komputera są dla większości ludzi początku XXI wieku anachronizmem. Czymś niezrozumiałym w swoim podejściu do rzeczywistości, pojmowanej w sposób szybki, fragmentaryczny i płytki. Rzeczywistości „instant”. Tym większy szacunek więc dla tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie na 10-lecie „High Fidelity”. Dziękujemy WAM!
Musieliśmy jednak podjąć decyzje dotyczące konkretnych nagród i tego, w czyje ręce powinny się dostać. Nasze wybory były czysto subiektywne, zależne jedynie od tego, co się nam podobało i co, naszym zdaniem, szło z wnętrza, a nie z głowy.

Przy wyborach przyjęliśmy jednak kilka kryteriów wstępnych. Po pierwsze najwyżej punktowany był wybór produktu, tj. wybierając produkt X jako pierwszy, dostawało się więcej punktów niż ten samy produkt podany jako drugi i kolejny. Wybór urządzenia o który się walczy był więc ważny. Po drugie, nie miało znaczenia, czy projekt ma formę tekstu czy grafiki. Po trzecie i najważniejsze liczyło się dla nas to, co było „za” pracą, co zostało wniesione wraz z uczuciami, przeżyciem. Wśród autorów nadesłanych prac znalazło się wielu znajomych redakcji i moich, ludzi, którzy czasem znajdują się na zdjęciach HF. Dwóch z nich znalazło się wśród wyróżnionych autorów. Nie będę nikogo przekonywał, że nie chodziło o znajomości, a o przemyślany wybór, bo nieprzekonanych i tak nie przekonam. Tym, którzy chcą słuchać mogę natomiast przekazać, że po prostu duża część ludzi, których znam się zmobilizowała i zawalczyła o swoje – bo teraz to ich produkty. Zmobilizowali się i wykazali. To cała tajemnica.
Tak ustawione priorytety – wybór produktu był decydującym – sprawił, że kilka prac nie otrzymało nagród, a było nie gorszych od tych, które otrzymały. Podjąłem więc personalną decyzję i to im zdecydowaliśmy się przyznać nagrody od naszych zagranicznych przyjaciół, nie mniej cenne niż te w konkursie podstawowym. O tym, kto je otrzymał poinformujemy 1 czerwca, wraz z oficjalnym rozwiązaniem konkursu. Lista poniżej jest absolutnie nieoficjalna, choć na 99,999999% już się nie zmieni.

Szczęśliwców, którzy w czerwcu dowiedzą się oficjalnie o wygranej, prosimy o skontaktowanie się z producentem, który daną nagrodę ufundował. Kosztowało to ich wiele trudu, czasu i pieniędzy, doceńmy to więc na maxa. Wyobrażam sobie to w ten sposób, że po dany produkt jedziemy do producenta, spotykamy się z nim, robimy jakieś zdjęcie, publikujemy je wszędzie, gdzie się da, tj. na Fejsie, Instagramie, wysyłamy do wszystkich znajomych, za każdym razem podając nazwę firmy i jej adres internetowy. To samo zdjęcie opublikujemy w artykule podsumowującym konkurs. Parę słów od państwa lub producenta na temat nagrody też by nie zaszkodziło. Jeśli producent wyrazi taką wolę, fajnie by było, jakby przyjechał do państwa osobiście. A wtedy ta sama kolejność – zdjęcia gdzie się da, potem w „High Fidelity”. W szczególnych przypadkach producent prześle produkt bezpośrednio do państwa. I wtedy – zdjęcie i tak dalej.

Powtórzę – oficjalne ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 1 czerwca. Opublikujemy wówczas wszystkie nagrodzone prace.

Jeszcze raz dziękuję wam wszystkim za to, że z nami jesteście.

NIEOFICJALNA LISTA NAGRODONYCH W KONKURSIE 10/10

Ancient Audio
MASTER OSLO
Kolumny aktywne

Pan DOMINIK SYSKA


www.ancient.com.pl

Franc Audio Accessories
Platforma antywibracyjna + nóżki antywibracyjne

Pan PIOTR KRAMARZ


www.f-franc.com

Rogoz Audio
Stolik antywibracyjny

Pan MARCIN BOBULA


www.rogoz-audio.com

KBL Sound
Listwa sieciowa

Pan ARKADIUSZ SOBCZYK


www.kblsound.com

AD FONTES
SZCZENIAK
Gramofon

Pan MACIEJ JANOWSKI


adfontes.com.pl

RCM Audio
SENSOR PRELUDE IC
Przedwzmacniacz gramofonowy

Pan WITOLD KAMIŃSKI


www.rcmaudio.pl

Linear Audio Research
Zintegrowany wzmacniacz hybrydowy

Pani ELŻBIETA WIĘCEK


www.lar.pl

Abyssound
ASP-2000 HF
Przedwzmacniacz liniowy

Pan ARTUR STAŃSKI


www.abyssound.com.pl

Sounddeco
ALPHA F2
Kolumny głośnikowe

Pan ŁUKASZ KOWALIK


sounddeco.pl

Divine Acoustic
PROXIMA 3
Kolumna głośnikowa

Pan ANDRZEJ TELEGA


www.divineacoustics.com

JAG Electronics
Wzmacniacz zintegrowany

Pani KATARZYNA SZTYBEL


www.jagelectronics.com

Gigawatt
LC-3 MK3„Special Edition”
Kabel sieciowy

Pan MATEUSZ GRĄDMAN


www.gigawatt.pl