pl | en

WYSTAWA


AUDIO SHOW 2013 – ZAPROSZENIE

Miejsce:
WARSZAWA | POLSKA
Radisson Blu Sobieski
Hotel Golden Tulip, Hotel Bristol


Czas: 9-10 listopada 2013

Edycja: XVII

Organizator: Adam Mokrzycki Services
e-mail: info@audioshow.pl

www.audioshow.com.pl


ybierając się na wystawy staram się zorientować w tym, co w danym roku producenci pokażą. Pozwala mi to zaoszczędzić czasu i nerwów. Jednego zawsze jest za mało, a drugiego za dużo. Poprosiłem więc Adama Mokrzyckiego, organizatora Audio Show, aby poprosił wystawców o przysłanie informacji i zdjęć produktów, które ich zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Chciałbym się tymi informacjami z państwem podzielić. Adam na bieżąco wrzucał te informacje na Facebooka, jednak im więcej miejsc, w których będą dostępne, tym lepiej. Do zobaczenia w Warszawie! WP

JAZZMEN SKLEP MUZYCZNY
www.jazzmen.pl

Lokalizacja: Hotel Radisson Blu Sobieski
Sala: 715/VII piętro

Miło nam powitać Państwa na tegorocznej wystawie Audio Show 2013. Asortyment Sklepu Muzycznego Jazzmen w tym roku już po raz czwarty zostanie zaprezentowany na Audio Show. Zajmujemy się sprzedażą wysyłkową płyt CD. Znajdziecie Państwo u nas różne rodzaje muzyki, jednak główny nacisk kładziemy na Jazz. Posiadamy też ciekawą ofertę muzyki klasycznej oraz wiele innych godnych uwagi wydawnictw. W naszej ofercie mamy czołowe wytwórnie z całego świata, między innymi legendarny Blue Note jak również Decca, Divox, ECM, Harmonia Mundi, Deutsche Grammophon, Chesky,Telarc oraz wiele innych. Chcemy zwrócić szczególną uwagę naszych klientów bardzo dobrą realizacją nagrań w przystępnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stale rozrastającą się ofertą oraz życzymy udanych zakupów i przyjemnych odsłuchów !

STUDIO 16 HERTZ
www.studio16hz.eu

Lokalizacja: Hotel Radisson Blu Sobieski
Sala: 715/VII piętro


Studio 16 Hertz to producent kolumn głośnikowych ze Śląska. Nasze produkty cenione są za bardzo dobre walory brzmieniowe ,podoba się także stylistyka ,a do technologii głośnikowej i jakości wykończenia przywiązujemy ogromne znaczenie. Wszystko to powoduje, że nasze produkty są chętnie kupowane przez rodzimych słuchaczy muzyki w kraju i za granicą. W tym roku stawiamy na kolumny podstawkowe, na pewno nie zabraknie ich w naszym pokoju. Wystawa nasza pod hasłem „z małej skrzynki duży dźwięk”. Nasze zestawy zasilane będą z elektroniki lampowej, a jako źródło wykorzystywany będzie DAC STEL audio model 06 oparty o dwa przetworniki Wolfsona i cztery lampy na wyjściu. Serdecznie zapraszamy do naszego pokoju odsłuchowego.

ELEKTROPUNKT BYDGOSZCZ
www.elektropunkt.pl

Lokalizacja: Hotel Radisson Blu Sobieski
Sala: 715/VII piętro

Wzmacniacze lampowe MingDa. Początek firmy MingDa sięga roku 1991. Nazwa w tłumaczeniu na polski oznacza „dążenie do jak najlepszego produktu”. Czym wyróżnia się sprzęt spod znaku MingDa na tle konkurencji? Przede wszystkich ręcznym wykonaniem. Zrezygnowano z zawodnych i niskich jakościowo płytek PCB i postawiono na metodę lutowania „punkt w punkt”, co oprócz długiej żywotności zapewnia bardzo uporządkowane wnętrze. Wszystkie modele prezentują ciekawą stylistykę sprawiającą wrażenie sprzętu dostojnego, powodując że wzmacniacz może być ozdobą niejednego salonu. Solidna, ciężka i bardzo stylowa obudowa z aluminiowa płytą czołową lub drewnianym wykończeniem jest znakiem charakterystycznym MingDa. W zależności od modelu wzmacniacze wyposażone są tylko w lampy uznanych producentów takich jak chińskie Shuguang, rosyjskie Electro Harmonix, Sovtek i słowackie JJ lub ich odpowiedniki produkowane przez MingDa. Komponenty takie jak rezystory, kondensatory czy potencjometry jakie zostały wykorzystane w produkcji, zostały specjalnie wyselekcjonowane na podstawie jakości oraz niezawodności. Tak wysokiej klasy części znaleźć można jedynie w sprzęcie uznawanym za audiofilski hi-end. Kolejnym atutem są bardzo wydajne transformatory własnej produkcji charakteryzujące się niskim poziomem hałasu i wysokich właściwościach akustycznych.
Każdy sprzęt oferowany przez MingDa poza niebanalnym designem charakteryzuje się przede wszystkim jakością brzmienia i wykonania dostępną u konkurencji w przynajmniej dwukrotnym przedziale cenowym, co czyni je swoistą okazją cenową i sprawia, że z pewnością warto się nimi zainteresować.

SoundPower


Firma SoundPower, dystrybutor sprzętu firm: AMC, Cerwin-Vega i Earthquake, zaprezentuje produkty amerykańskiej firmy AMC:
• tranzystorowe wzmacniacze AMC-306d, AMC-XIA/USB, AMC-3150, AMC25100,
• lampowy odtwarzacz CD XCDiC-VT,
• lampowy przedwzmacniacz(CVT-1030MkII).
Wszystkie urządzenia oferują wysoką jakość dźwięku i wykonania w bardzo atrakcyjnych cenach.
Zestaw audio AMC będzie odtwarzał muzykę w towarzystwie kolumn Cerwin-Vega, EBTB, Magnepan i QBA, aby każdy mógł się przekonać o jego walorach dźwiękowych. Naszym "czarnym koniem" będzie wzmacniacz AMC3150MKII wraz z odtwarzaczem AMC XCDiC-VT.

ANSAE
www.ansae.pl

Lokalizacja: RADISSON BLU SOBIESKI
Sala: 401/IV piętro

W ramach nowej elastycznej serii przewodów, na Audio Show 2013 będą prezentowane dwa topowe produkty:
PURE zastąpił dobrze znanego i nagradzanego Muluca, który przy wielu zaletach niestety posiadał też wadę w postaci dosyć dużej sztywności utrudniającej jego aplikację. Nowy kabel zbudowany przy wykorzystaniu lepszych materiałów izolacyjnych jest w porównaniu z poprzednikiem nieco odchudzony. Różni się też zewnętrznie zastosowanymi wtykami FI-E38 R i FI-28 R pochodzącymi niezmiennie od japońskiego Furutecha. Jednakowo dobrze sprawdza się z urządzeniami o sporym poborze prądu, jak i tymi o znikomym apetycie na życiodajne elektrony. SUPREME zastąpił w ofercie dotychczasowego lidera Muluca Supreme. Podobnie jak poprzednik zakończony jest referencyjnymi wtykami Furutecha FI-E50, oraz FI-50. Prawie niezmieniona jest też geometria przewodu i ilość żył roboczych. Różnice dotyczą materiałów zastosowanych do izolowania i ekranowania, co bezpośrednio prowadzi do znacznego zwiększenia elastyczności przewodu. Łatwość aplikacji nie jest jedyną pozytywną cechą tej konstrukcji. Idzie ona w parze z poprawą w dziedzinie oddania barwy dźwięku.

ARDENTO
www.ardento.pl


Na tegorocznym Audio Show zaprezentujemy Państwu owoc naszych wieloletnich poszukiwań i licznych eksperymentów: system audio zbudowany „wokół” kolumn ARDENTO ALTER 2 - będących rozwinięciem projektu wyróżnionego przez miesięcznik „High Fidelity” tytułem BEST PRODUCT 2012.
Do amplifikacji tak wysokoskutecznych i wyrafinowanych głośników przygotowaliśmy wyjątkowe wzmacniacze: oparty na kultowej triodzie 300B subtelny ARDENTO SOLO oraz, jego muskularną odmianę, ARDENTO DUAL. W obu modelach mamy do czynienia z konstrukcją SE z zastosowaniem transformatorów międzystopniowych. Druga wersja wzmacniacza powstała specjalnie dla miłośników bardziej dynamicznego brzmienia, wzbogacona o sekcję basową (właściwie drugi wzmacniacz) na lampach EL 34.


Sercem całego układu jest ARDENTO PERFECT DAC, który ewoluując przez wiele lat w naszym laboratorium osiągnął obecny charakter brzmienia stając się nierozłącznym, o ile nie najważniejszym, elementem toru. Wyrafinowane zasilanie, wyselekcjonowane pieczołowicie podzespoły i sekcja analogowa doprawiona lampami E88CC.
Uzupełnieniem całego systemu jest kompleksowe wyposażenie we wszystkie niezbędne przewody wykonane z najlepszych przewodników poddanych dodatkowo skomplikowanej obróbce termicznej. Zaczynając od kabli głośnikowych, poprzez interkonekty i kabel cyfrowy, na kablach zasilających kończąc.
Całość stanowi idealnie skomponowany zestaw, który w zupełnie naturalny, niewymuszony sposób przenosi ukryte gdzieś między dźwiękami emocje, który po prostu daje wielką radość z odbioru muzyki - czystą ROZKOSZ SŁUCHANIA!

Studio Hi-End Pełne Brzmienie
www.hi-endstudio.com

Lokalizacja: Hotel Sobieski
Sala: 415/IV piętro


W tym roku w pokoju Studio Hi-End Pełne Brzmienie zagrają:
• kolumny ART Alnico Precision 8 Silver Signature (Jensen, srebrne cewki i kondensatory; cena: 38k GBP),
• końcówki mocy na 300B Art Audio Diavolo Silver Reference (GBP 15k),
• przedwzmacniacz liniowy Art Audio Conductor Plus Silver Reference (GBP 10k),
• przedwzmacniacz gramofonowy Art Audio Vinyl 1 Silver Reference phono stage (GBP 8k)
Gramofon Systemdek 3D Signature z ramieniem Audio Origami PU7 i wkładką TRANSFIGURATION PROTEUS (GBP 20k).
Całość systemu ze srebrnym okablowaniem to koszt ok. 100k GBP.

MIP - Multimedia Intelligent Products S.J.
www.mip.biz.pl


Zaprezentujemy Państwu dwa rewolucyjne urządzenia marki Astell&Kern: wielofunkcyjne, przenośne odtwarzacze audio umożliwiające odtwarzanie gęstych plików w jakości 24 bitów do 192 kHz, a nawet 1bit DSD 2,8224 MHz (64 krotnej jakości CD Audio). Urządzenia będzie można posłuchać na wybranych słuchawkach znanych markowych producentów oraz posłuchać jak urządzenia spisują się, gdy są podłączone bezpośrednio do sprzętu stacjonarnego Hi-FI. Zaprezentujemy także możliwości urządzeń Astell&Kern w funkcji USB-DAC, a także podłączone do systemu HI-FI przy wykorzystaniu technologii Bluetooth. Podczas Audioshow odbędzie się premiera najnowszych słuchawek marki Phiaton: topowego modelu MS500 oraz nadchodzących szybkim krokiem MS430, MS530. Do odsłuchu urządzeń będą udostępnione słuchawki takich producentów jak: AKG, Audio-Technica, SoundMAGIC, Beyerdynamic, Sennheiser czy Ultrasone. Jeśli chodzi o stacjonarny system audio, do którego zostaną podłączone urządzenia, wspomnieć w tym miejscu warto o premierze micro systemu Hi-FI tajwańskiej firmy oBravo. Gdzie oprócz głośników z subwooferem będzie można również jak działają interkonekty tej firmy wraz z urządzeniami Astell&Kern.

Forza AudioWorks
www.forzaaudioworks.com

Firma Forza AudioWorks specjalizuje się w przewodach przeznaczonych dla sprzętów przenośnych oraz słuchawek. Nasze produkty wyróżnia bezkonkurencyjna jakość dźwięku oraz dbałość o najdrobniejsze detale, bardzo dużą wagę przywiązujemy też do poszanowania środowiska naturalnego. Nasza oferta nieustannie się rozrasta, a na tegorocznym Audio Show zadebiutuje kilka nowości, m. in. dwie nowe, przełomowe serie kabli.
Do pierwszej należą konstrukcje hybrydowe, oparte na miedzi i srebrze OCC w technologii semi-Litz. Jest to pierwszy na świecie taki przewód słuchawkowy, który łączy zalety obu materiałów oraz niweluje ich wady. Reprezentowany będzie przez serie Hybrid, Claire oraz flagową - Noir. Wszystkie trzy są bezkonkurencyjnie wykonane, zastosowano do ich produkcji elementy z włókna węglowego, laserowo grawerowanego i wycinanego metodą CNC aluminium oraz najlepsze dostępne wtyki, m. in. firmy WBT.
Drugą nowością będzie całkowicie przeprojektowana seria przewodów miedzianych. Jest to ewolucja pierwszej wersji kabla Forza AudioWorks OCC Copper, będąca odpowiedzią na rosnące oczekiwania klientów. Nowa wersja tego kabla, oznaczona jako V2 ma jeszcze większą giętkość, zapobiegającą utlenianiu powłokę oraz, co najważniejsze, dostarcza niespotykanej przyjemności podczas obcowania z dźwiękiem płynącym ze słuchawek.
W telegraficznym skrócie: gwarantujemy uciechę dla Waszych oczu i uszu.

ESA
www.esa.com.pl

Lokalizacja: Hotel Bristol
Sala: Kossak


ESA zdobyła sobie renomę dopracowanymi, audiofilskimi konstrukcjami kolumn głośnikowych wysokiej klasy.
W tym roku zaprezentujemy kolumny z serii Credo Illuminator oraz model Neo 3SE. Jak zwykle w przypadku kolumn firmy ESA, najwyższej klasy głośniki montowane są w ręcznie wykonywanych, wzmocnionych wewnętrznymi usztywnieniami obudowach, dostępnych w najrozmaitszych naturalnych okleinach.
W tym roku nasze kolumny będą prezentowane ze wzmacniaczem Opusculum Reference, najnowszym dziełem firmy Marton. Ponadto używać będziemy urządzeń szwajcarskiej firmy Nagra oraz angielskiej firmy Avid. Aranżacja akustyczna sali Kossak jest dziełem firmy Nyquista.

Marton Audio Hi-Fi i High-End
www.knagamarton.com.pl

Lokalizacja: Hotel Bristol
Sala: Kossak


Z przyjemnością przedstawimy Państwu najnowszą konstrukcję firmy Marton - długo oczekiwany wzmacniacz „OPUSCULUM REFERENCE”. To wysokiej klasy, stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany o mocy 2 x 500 W/4 Ω „dual mono”. Wzmacniacz współpracuje dobrze również z zestawami głośnikowymi o niskiej impedancji. Nasza nowa konstrukcja jest wynikiem długoletnich badań i doświadczeń (firma Marton istnieje od początku lat dziewięćdziesiątych). Wysokiej klasy zasilacz został umieszczony w oddzielnej obudowie. W nowym wzmacniaczu zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne oraz najlepsze podzespoły zapewniające zarówno wysoką jakość reprodukcji dźwięku, jak i wysoką trwałość całego urządzenia. Dążeniem firmy było stworzenie wzmacniacza całkowicie neutralnego, aby on sam nic nie wnosił do wzmacnianego sygnału, a oddawał jedynie jego moc i bogactwo barw. Filozofia ta wynika z naszego rozumienia słowa „wzmacnianie”, które ma oznaczać działanie nie ingerujące w dostarczony sygnał. Stąd też nasze wzmacniacze cechuje naturalna barwa i nieograniczona dynamika.


W tym roku nasz wzmacniacz będzie prezentowany z kolumnami firmy ESA, elektroniką szwajcarskiej firmy Nagra oraz angielskiej firmy Avid.

EXTREO
extreo.pl

Firma EXTREO prezentuje swoje najnowsze zespoły głośnikowe z serii PROMINENT o nazwie "Scene" oraz monitory głośnikowe z serii LIVETONE o symbolu M1HB. Zespoły "Scene" to unikalne połączenie wyrafinowanej sztuki projektowania z wrażliwością na najdrobniejsze detale określające niezwykłość tych konstrukcji. Najbardziej charakterystyczną cechą SCENE jest front obudowy, na którym oprócz 9 najwyższej jakości głośników, pojawiają się nietuzinkowe akcenty architektoniczne. To przede wszystkim "nadbudówka" z umieszczonymi na jej frontowej części przetwornikami wysokotonowymi serii ILLUMINATOR firmy SCANSPEAK. Przestrzennie rozwarty układ tych głośników zapewni szerokie promieniowanie tonów wysokich oraz wydatnie poszerzy scenę.
Zarówno sekcja tonów wysokich jak i tonów średnich zostały wyposażone w regulatory poziomu mocy w celu dobrania odpowiedniego do warunków akustycznych pomieszczenia "nasycenia spektrum". Potężne sekcje basowe - wyposażone w specjalnie opracowane tunele bass-reflex - dostarczą licznych i spektakularnie wybrzmiewających najniższych dźwięków. Każda z sekcji posiada odrębne komory, izolowane akustycznie dla zminimalizowania wzajemnego wpływu głośników.


Podstawowe dane techniczne:
• pasmo 30 Hz do 2 5kHz ±3 dB,
• efektywność w paśmie 150 Hz do 2 kHz > 93dB przy 1 W/1 m
• masa jednej kolumny ok. 100 kg.
Grubość ścianek waha się od 51 mm (przód) do 32 mm pozostałe...


Monitory głośnikowe M1HB to również znakomite w brzmieniu zespoły o wyrafinowanej konstrukcji charakteryzującej się ponadprzeciętnymi przekrojami wielowarstwowych ścian i specyficznym wytłumieniu wnętrza. Wyrównana charakterystyka częstotliwościowa i wysoka efektywność średnia czynią z nich doskonałe medium dźwiękowe potrafiące zadowolić najbardziej wymagające oczekiwania. Najwyższej klasy głośniki oraz zaawansowane technologicznie zwrotnice elektryczne dostarczają niemał,ą jak na ten rozmiar obudów, dawkę energii dźwięku, czyniąc jednocześnie przekaz nadzwyczaj muzykalnym. Kolumny głośnikowe SCENE i monitory M1HB są przeznaczone dla melomanów posiadających odpowiednie pomieszczenia służące słuchaniu muzyki.

ALBEDO
www.albedo-silver.com


Firma ALBEDO działa na polskim rynku od 1996 roku. W tym czasie udało się nam stworzyć szeroką gamę srebrnego okablowania do systemów audio hi-fi, hi-end, które trafiają w oczekiwania klientów o różnych preferencjach muzycznych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą. Na tegorocznych targach zaprezentujemy szeroką gamę naszych produktów: przewodów sygnałowych i kolumnowych, w tym serię referencyjną METAMORPHOSIS z najnowszym interkonektem. W tym roku nasza prezentacja będzie się odbywała pod hasłem: „100% ANALOGU”, będzie to niespodzianka dla odwiedzających nasz pokój.

GFMod Audio Research
beresford.otwarte24.pl


W pokoju firmy GFMod źródłem sygnału będzie komputer, z przetwornikami M2Tech HiFace Evo GFmod, Evo Clock, Evo Supply, M2Tech Vaughan, przedwzmacniaczem transformatorowym Dayens Ecstasy IVse, kablem USB Entreq Atlantis, końcówkami mocy Burson Timekeeper, kolumnami Zingali Twenty 1.12 Evo oraz Zingali Home Monitor 2.8 Plus.
Zobaczymy także w działaniu kabel cyfrowy Entreq Apollo, RCA i głośnikowe Entreq Challenger, zasilające Challenger i Atlantis. Zaprezentowane zostaną również kondycjonery zasilajace Entreq Powerus Challenger i kondycjoner masy Entreq Tellus Silver.

GigaWatt
www.gigawatt.pl


Przyczynkiem to powstania nowych serii kabli była zmiana konstrukcji kabli oraz wykorzystanie zupełnie nowych przewodników i izolatorów kabli. W przypadku tańszej serii: LC-1 MK3, LC-2 MK3, LC-3 MK3 , przewody te powstają z kompletnych kabli wykonanych według naszej specyfikacji. Fabryka, które produkuje w Polsce dla nas te kable (LC-Y także) z życzliwością podeszła to tego wyzwania i bardzo nam pomogła w doborze odpowiednich materiałów na kabel. I tak zastosowano w nich nowy rodzaj przewodnika ze znacznie czystszej miedzi, zmieniono sposób osadzenia przewodników względem ekranu i zewnętrznego płaszcza, ale przede wszystkim po raz pierwszy w historii GigaWatta wykorzystano także zupełnie nowe izolatory. Kilka lat badań i testów umożliwiło nam wybór konkretnego składu mieszanki miękkiego PCV, która nie dość, że posiada obniżoną stałą dielektryczną (w stosunku do standardowego PVC), to także – a może nawet przede wszystkim – dzięki temu kable teraz odznaczają się znacznie lepszą giętkością, elastycznością. Pomimo zastosowania litych przewodników, nowe kable są tak elastyczne jak ich odpowiedniki z kabli z przewodnikami typu Litz! To wszystko może się wydawać fanaberią, bo przecież można kupić gotowy kabel na metry, założyć koszulkę, wtyki i sprzedawać jako swój kabel, bo przecież nikt normalny nie kupi kabla i nie rozpruje go, aby sprawdzić co siedzi pod oplotem. Ale z naszej wiedzy to dość powszechny proceder – głównie z uwagi na korzystny mały wkład finansowy. Warto jednak wspomnieć, że takie gotowe kable mają zupełnie inne założenia, przeważnie mają spełniać normy telekomunikacyjne. Z reguły projektowane są pod przemysłowe zastosowania ze szczególnym uwzględnieniem oszczędności na materiale. GigaWatt podszedł do tej sprawy tego od podstaw, od początku określając warunki, jakie mają spełniać nasze kable, czyli wysoką czystość przewodników, własnego projektu geometrie przewodników oraz szczególne właściwości izolatorów – możliwie najlepsza dielektryczna oraz elastyczność kabli. Taka fanaberia ma również drugą stronę medalu, niedostrzegalną dla zdezorientowanego klienta – to finanse. Niestety wyprodukowanie kabli według własnego projektu jest niezwykle kosztowną inwestycją – głownie z uwagi na zaporowe minimalne ilości, jakie trzeba zamówić w fabryce, tj. ok 5 km. Na koniec szczególnie wart podkreślenia jest ostatni kabel – LC-3 MK3 – ponieważ pomimo zastosowania innych przewodników, swoją nowatorską konstrukcję geometrii czerpie w prostej z linii topowego LS-1, który służył jako poligon doświadczalny z którego czerpiemy teraz gotowe rozwiązania, implementując je do tańszych kabli. Wszystkie nowe kable otrzymały także przy okazji znacznie lepsze, również nasze firmowe wtyki.

Ceny: LC-1 MK3 1,5 m = 650 zł, LC-2 MK3 1,5 m = 1650 zł, LC-3 MK3 1,5 m = 2950 zł

Natomiast topowa seria LS, to dwa nowe kable: LS-1 MK3 oraz absolutnie flagowy LS-2. Ten ostatni ma dużo wspólnego z LS-1 - jest przecież jego „starszym” bratem, który zniósł wiele prototypów, testów, porównań, zmian i przeróbek, przecierając szlaki dla nowego LS-2. Prawda była taka, że kiedy już wydawało nam się że dany prototyp LS-2 jest gotowy, to z braku czasu downgrade’owaliśmy projekt LS-2, na czym korzystały kolejne, nowe wersje LS-1, LS-1 MK2 i LS-1 MK3. Dopiero nieustanne naciski partnerów zagranicznych zrobiły jednak swoje i postanowiliśmy w latach 2011-2012 zintensyfikować prace nad projektem LS-2, a w połowie 2013 roku kabel był już niemal gotowy do sprzedaży. To ciekawe o tyle, że w latach 2011-2012 kiedy projekt LS-2 jeszcze był w powijakach, już wtedy mieliśmy na niego bardzo dużo zamówień!(?)
Jak wspomniałem o ile w przypadku tańszej serii LC korzystamy z kompletnego kabla naszej produkcji, który jedynie się ucina i konfekcjonuje, to „montaż” kabli z topowej serii LS, to żmudna ręczna manufaktura, wielogodzinna praca składania ze sobą oddzielnych, pojedynczych drucików, nakładania na nie izolacji, ekranów, uplatanie ich w geometrię i montaż specjalnie zaprojektowanych filtrów i wtyków. O ile w przypadku ulepszonego LS-1 MK3 (porównując go ze starszymi LS-1 i LS-1 MK2) skończyło się na wymianie przewodników, to LS-2 jest zupełnie nową konstrukcją, która jak pisałem bardzo długo dojrzewała do wersji takiej, jaką teraz prezentujemy światu – prawie 5 lat, bo przecież LS-2 miał być od razu dedykowanym kablem dla topowego wówczas kondycjonera PC-4 w pierwszej wersji.
O ile oba kable wykorzystują przewodniki z miedzi beztlenowej, posrebrzanej w teflonowej izolacji, to LS-2 korzysta z większej ich ilości (większy przekrój poprzeczny), ale i lepszych, polerowanych przewodników, które teraz tworzą zupełnie nową geometrię LS-2. LS-2 otrzymał także nowy podwójny, pasywny filtr przeciwzakłóceniowy z materiałów nanokrystalicznych. Zarówno solidna obudowa filtra jak i masywne obudowy samych wtyków zostały wykonane z litego anodowanego aluminium (w załączniku parę fotek jeszcze prototypów wtyków i filtra LS-2). Mosiężne wtyki LS-2 posiadają rodowane styki, demagnetyzowane i poddawane krio. Pierwsze zagraniczne opinie o LS-2 są wręcz zapierające dech w piersiach. Nasi partnerzy opisując brzmienie LS-2 na pierwszym miejscu zgodnie powtarzają jedno, co ciśnie się na usta: „ULTRA CZYSTOŚĆ!!”. Ten aspekt najbardziej odróżnia LS-2 o innych znacznie nawet droższych kabli sieciowych.

Ceny: LS-1 MK3 1,5 m = 6350 zł, LS-2 1,5 m =11 950 zł

Co ciekawe, Polska premiera najnowszych produktów będzie tym bardziej interesująca, że odbędzie się niemal równolegle z premierami GigaWatta na następujących wystawach: Elitexpo w Madrycie (Hiszpania), Australian Audio & AV Show w Melbourne (Australia), Hong Kong High-End Audio-Visual Show w Victoria Harbour (Hong Kong) oraz HiFi Messen Show w Horten (Norwegia). Tegoroczna wystawa będzie również okazją do obejrzenia przewodów marki GigaWatt w wersjach exportowych, których standardy wtyków sieciowych zostały dostosowane do wymagań rynków zagranicznych (wersje Schuko, Amerykańskie i Australijskie)

Graj-End
www.graj-end.pl

Lokalizacja: Golden Tulip
Sala: Azalia III


Graj-End zaprasza do sali Azalia III w Golden Tulipie, którą zamieni w ogromny, biały, miękki namiot - będzie to pierwsze w historii imprezy tak radykalne wytłumienie pomieszczenia.
Zaprezentujemy system GRAJ-END 2.0., na tyle odmienny od znanego z poprzednich wystaw, że zmieniliśmy nazwy produktów:
- kolumny HOLOPHONY. Into the Music, prawdopodobnie jedyne na świecie kolumny głośnikowe z przetwornikami z lat 50. i 60. ubiegłego wieku oferowane w regularnej sprzedaży,
- kable DREAMLINK. Feel the Sound,
- wzmacniacz lampowy OTL Primus z Audio Akustyki,
- DAC Audio-gd Master 7 przyjmujący przez chipset USB VIA Vinyl pliki Hi-Res w Kernel Streamingu.

ImpulsAudio
www.impulsaudio.pl


Na Audio Show zamierzamy zaprezentować trzy modele: Stratus, monitor Alize oraz 2,5 drożną w obudowie zamkniętej o nazwie Storm. Przy okazji chcieliśmy poinformować, że ostatecznie w modelu Alize stosowane będą głośniki TangBand W5-1367B + Seas 27TDFC (zamiast Vify DX25, ponieważ okazała się zbyt słaba), a w modelu Storm: 2x Usher 8935A + Scan Speak Classic D2905-9500.

Grobel Audio/Jadis
www.audio.grobel.com.plW tym roku na Audio Show zaprezentujemy system zbudowany z następujących urządzeń z oferty Jadisa.
Jako transport CD zagra referencyjny model o nazwie Calliope, który będzie współpracował z najnowszą wersją przetwornika JS1MK4. Kolejne elementy toru to jubileuszowy zestaw przedwzmacniacz JP80MC Anniversary i końcówki mocy JA80 Anniversary. Do połączenia użyjemy firmowych interkonektów PGIJ1 i kabli głośnikowych PGSJ1. Pokażemy również nowy wzmacniacz zintegrowany o symbolu i50, wykorzystujący najnowsze lampy mocy KT150. Uzupełnieniem elektroniki Jadis będą kolumny z oferty Franco Serblin Studio, modele Ktema i Accordo.

JAG Electronics
www.jagelectronics.com


W tym roku, poza „tradycyjnie” najnowszą wersją wzmacniaczy 300B i EL34 oraz ECL86 będą też dwa nowe wzmacniacze na lampach EL34 i KT88, ale w układzie pojedynczym triodowym oraz nowe monitory.

JPLAY
www.jplay.euFirma JPLAY po raz pierwszy pokaże światu produkty nowej marki JCAT, dedykowanej akcesoriom PC-audio.
Sercem systemu będzie serwer muzyczny z najnowszą odsłoną naszego oprogramowania JPLAY i prototypem dedykowanego do zastosowań audio kontrolera PCI-e-USB, JCAT USB card.
Oprócz tego zaprezentujemy znakomitą elektronikę firmy AURALIC:
- przetwornik C/A VEGA posiadający m.in. wsparcie dla DSD/DXD po złączu USB, szereg filtrów cyfrowych, upsampling do 1,5 MHz, technologię Femto Master Clock (ultra precyzyjny oscylator o jitterze zaledwie 82 femtosekund),
- Taurus PRE - w pełni zbalansowany przedwzmacniacz ze zintegrowanym wzmacniaczem słuchawkowym,
- Merak - monobloki klasy D o wysokiej mocy.
Kolumny podstawkowe Kaiser Acoustics Chiara.
Topowe okablowanie francuskiej manufaktury Absolute Creations (seria TIM-Reference oraz TIM-Reference Signature).
Firma JPLAY jest wyłącznym dystrybutorem marek Auralic, Kaiser Acoustics oraz Absolute Creations w Polsce.

HORN DISTRIBUTION S.A.
pl.horn.eu

Lokalizacja: Radisson Blu Sobieski Hotel
Sala: Belweder 1Zapraszamy do świętowania wraz z nami 60. rocznicy powstania marki Marantz. Przenieś się z nami w historyczną podróż, poznaj przełomowe produkty stworzone przez twórcę marki. Zapraszamy do zwiedzenia unikatowej wystawy Marantz Museum. Muzyka to nasza miłość i pasja, a prawdziwą stereofoniczną ucztę zaprezentuje nasz wyjątkowy gość, ambasador marki Marantz - Ken Ishiwata podczas organizowanych cyklicznie sesji odsłuchowych. Poznaj nową wysublimowaną kolekcję najnowszych produktów ze zdobywcą prestiżowej Nagrody EISA sieciowym odtwarzaczem audio klasy referencyjnej Marantz NA-11S1 na czele. Zapraszamy.

MJ AUDIO LAB
www.mjaudiolab.pl


Na tegorocznej wystawie Audio Show 2013 zaprezentujemy system zbudowany z następujących komponentów:
BRYSTON BDP-2 - czytnik plików wysokiej rozdzielczości
BRYSTON BDA-2 - przetwornik cyfrowo-analogowy
BRYSTON BCD-1 - odtwarzacz CD
BRYSTON BP-26/MPS-2 – przedwzmacniacz
BRYSTON BHA-1 - przedwzmacniacz / wzmacniacz słuchawkowy
BRYSTON 7B SST2 - monofoniczna końcówka mocy
BRYSTON 4B STT2 - dwukanałowa końcówka mocy
Kolumny PMC z serii TWENTY.


Dodatkowo w naszym pokoju będzie można poznać panele i rozwiązania akustyczne VICOUSTIC.

TONYSOUND

Przesyłam informację o kolumnach omnipolarnych TONYSOUND, produkowanych przeze mnie, które będę wystawiał na wystawie Audio Show.


Podstawowe dane kolumn:
Moc maksymalna: 400 W RMS
Impedancja: 8 Ohm
Pasmo przenoszenia: 30 Hz-22 kHz
Efektywność: 93 dB SPL
Wymiary:
szerokość 40 cm
głębokość 40 cm
wysokość 142 cm
Waga 80 kg

Zestaw dwugłośnikowy, dolny głośnik 12", górny 2". Lakier fortepianowy czarny.

Totem Acoustic
totemacoustic.com


Od ponad 25 lat firma Totem Acoustic dąży do wyprodukowania kolumn o najwyższej wierności dźwięku i ponadczasowym wzornictwie. Totem jest dla indiańskich plemion Ameryki Północnej symbolem przedstawiającym zwierzę lub roślinę, która służy jako duchowy przewodnik plemienia. Stanowi punkt centralny, wokół którego zorganizowany jest cały indiański ekosystem. Nazwa firmy ma odzwierciedlać charakter jej produktów – mają być przewodnikiem po świecie muzyki, elementem wokół którego kształtuje się muzyka.
Legendarny założyciel firmy, Vince Bruzzese, osobiście projektuje każdy model kolumn i jest jego pierwszym i bardzo krytycznym recenzentem. Każdy model jest projektowany przy użyciu najnowocześniejszych metod, ale ostateczna weryfikacja jest wynikiem długotrwałych odsłuchów. W rezultacie każdy z modeli kolumn tej firmy jest przełomowy. Ukoronowaniem 25 lat pracy jest seria Element prezentowana podczas tegorocznego Audio Show.
W Warszawie zaprezentujemy dwa modele z tej właśnie serii: najwyższy model Metal oraz model podstawkowy Fire. Seria ta to manifestacja równowagi między formą , funkcją, sztuką i technologią. Wiernie, z rozmachem i z niezwykłą łatwością oddają prawdę o każdej muzyce, dając poczucie obcowania z artystami.

RCM
www.rcm.com.pl


Na tegorocznym Audio Show RCM przedstawi trzy nowe firmy/marki na polskim rynku audio. Pierwszą z nich będzie duńskie ALLUXITY. Marka nowa lecz z bogatym doświadczeniem bowiem osoba odpowiedzialna za projekty i produkcje to Alexander Vitus syn Hansa Ole Vitusa, którego produkty mieliśmy przyjemność prezentować. Dodatkowo jako uzupełnienie pojawią się urządzenia „dorosłego” Vitusa. Nie zabraknie również gramofonu analogowego. Będzie to zarazem druga nowość.


Szwajcarska firma HiFiction AG właściciel marki THALES, której gramofon TTT-COMPACT z ramieniem SIMPLICITY (ramię z zerowym błędem kątowym) oraz wkładką BENZ MICRO będzie odtwarzał płyty analogowe, choć nie będzie to jedyny gramofon w naszym pokoju. Jako przedwzmacniacz gramofonowy posłuży nasz produkt RCM THERIAA.


Trzecią nowością będzie niemiecki GAUDER ACOUSTIK. Marka nowa, która została powołana z powodu likwidacji firmy Isophon. Dr Roland Gauder projektant i konstruktor kolumn w Isophonie stworzył nową firmę i obecna produkcja jest firmowana jego nazwiskiem. Do połączenia wszystkich elementów wykorzystane zostaną produkty ARGENTO AUDIO, ORGANIC AUDIO oraz FURUTECH.

Audiofast
audiofast.pl


Na tegorocznym Audio Show 2013 firma Audiofast przedstawi wiele nowości oraz sprzęt dotychczas nieprezentowany na poprzednich edycjach wystawy. W sali Moniuszko hotelu Bristol zaprezentujemy zestawy głośnikowe Wilson Audio ALEXIA oraz zestaw elektroniki złożonej z końcówek mocy Audio Research Ref 750 oraz cyfrowego źródła MSB Technology Diamond DAC wraz z transportem Signature Data CD IV oraz serwerem muzycznym Aurender W20. Nagradzane już okablowanie towarzyszące będzie pochodzić od firm Synergistic Research oraz Shunyata. Rolę kondycjonera będzie pełnić bezkonkurencyjny model PowerCell Galileo LE produkcji Synergistica. W prezentacji wykorzystamy podstawy Tranquility Base, zasilacz aktywnego ekranowania Transporter Ultra SE oraz rezonatory akustyczne Acoustic Art ze stajni Synergistica. Całość sprzętu będzie posadowiona na 3-półkowym stoliku Exoteryc firmy Artesania Audio.

W sali Mickiewicz hotelu Bristol zaprezentujemy skromniejszy, ale jakże hi-endowy zestaw oparty o głośniki Wilson Audio Sophia 3, wzmacniacz mocy Audio Research Ref 75, przedwzmacniacz Ref 5SE oraz odtwarzacz CD9. Muzyka będzie płynąć z płyt CD oraz z MAC-a MINI. Także i w tym systemie wykorzystamy okablowanie Synergistic Research, Shunyata oraz kondycjoner PowerCell Galileo LE Synergistica.
Sprzęt będzie umieszczony na 4-półkowym stoliku Exoteryc firmy Artesania Audio.


Zapraszamy również do sali TULIP II hotelu Golden Tulip, gdzie TR Studios zaprezentuje zestaw złożony z topowego przetwornika cyfrowo analogowego dCS Vivaldi, serwera muzycznego Aurender W20, wzmacniacza D’Agostino Momentum Stereo, głośników ZETA ZERO oraz stolika Artesania Audio.

Natomiast w hotelu Sobieski w sali 510, firma AKKUS będzie prezentować swoje najnowsze głośniki z wykorzystaniem referencyjnej elektroniki Audio Research : Reference DAC oraz Reference 150 oraz okablowania firmy Synergistic Research. Rolę kondycjonera będzie pełnił Synergistic Research PowerCel 4SE. Również i w tym systemie będzie prezentowany stolik Artesania Audio.

SYNERGY SOUND/Steinway Lyngdorf
synergysound.pl

Lokalizacja: Hotel Radisson Blu Sobieski.


Tegoroczna edycja jest wyjątkowa dla firmy SYNERGY SOUND. Jako oficjalny dystrybutor Steinway Lyngdorf w Polsce, mamy zaszczyt zaprezentować po raz pierwszy w Polsce jeden z najdoskonalszych systemów audio w swojej klasie - Steinway Lyngdorf Model S. Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie w trakcie targów Audio Show 2013. Uzyskanie nieprawdopodobnej jakości brzmienia stało się realne do osiągnięcia dzięki żmudnym, wieloletnim badaniom, które zaowocowały opatentowaniem szeregu innowacyjnych technologii, zastosowanych przez Steinway Lyngdorf. W trakcie spotkania zaprezentujemy między innymi:

RoomPerfect: Bezapelacyjnie okrzyknięta jednym z najbardziej kompleksowych patentów jaki kiedykolwiek został zgłoszony w dziejach akustyki. Wykorzystuje 3-wymiarową technikę pomiaru i unikalną kalkulację reakcji docelowej, niezbędną do analizy i optymalizacji wydajności dźwięku, dostosowując go do konkretnej architektury pomieszczenia.


Subwoofery brzegowe: Zaprojektowane, aby dodać niesamowitą głębię dźwięku oraz unikalne doznania audiowizualne. Optymalnie umieszczone w rogach pomieszczenia odsłuchowego zapewniają bezpośredni dźwięk oraz kluczowe odbicia docierające z podłogi i ścian do wszystkich uczestników odsłuchu.

Digital Link: Zastrzeżone, zaszyfrowane połączenie o wysokiej rozdzielczości, zarówno dźwięku oraz sygnałów sterujących. Zachowuje pełną rozdzielczość, nowych standardów High Definition Audio dla całego systemu audio. W przeciwieństwie do większości innych połączeń cyfrowych, utrzymuje wysoki strumień dźwięku HD całkowicie w domenie cyfrowej.

Ponadto zaprezentujemy pierwszy na świecie telewizor LG o przekątnej 84 cali 3D, 4K.

ZETA ZERO
www.audio-high-end.com


Na tegorocznym Audio Show w jednej z dwóch największych sal w Hotelu Golden Tulip, poświęconej znanym już kolumnom ZETA ZERO zaprezentowane zostaną m.in. kolejne kolumny głośnikowe z tej rodziny, w tym model kolumn VENUS SATELITTE o smukłej sylwetce i charakterystyczne ściśle opływowych, zoptymalizowanych akustycznie kształtach jak wszystkie inne poprzednie konstrukcje ZETA ZERO. Te nowatorskie i oryginalne, wysokosprawne trójdrożne kolumny o impedancji 4 Ohm dedykowane są do szczytowej klasy systemów stereo o nawet niedużej mocy np. wzmacniaczy klasy A, ale także dzięki rozbudowanym systemom ochrony i chłodzenia przetworników znakomicie współpracują ze wzmacniaczami o skrajnie dużej mocy np. w systemach kina domowego. Kolumny wyposażone są bowiem specjalnie zaprojektowane od podstaw dla potrzeb programu ZETA ZERO, zaawansowane konstrukcyjnie szerokopasmowe przetworniki wstęgowe o niespotykanych w domowych kolumnach parametrach. Kolumny zasilane będą alternatywnie z potężnych monobloków ZETA ZERO1175, ale także najwyższej klasy pary flagowych wzmacniaczy M6000 Accuphase, sterowanych preampem C3800 marki Accuphase, jak i z odtwarzaczem tej firmy DP-700. Jako drugi tor dźwiękowy także sterujący kolumny ZETA ZERO zagra wzmacniacz d'Agostino MOMENTUM Stereo, a źródłem dźwięku będzie odtwarzacz AURENDER W20 (tegoroczna nowość na World HIGH END Audio Show, prawdopodobnie najlepszy serwer muzyczny na rynku), wyposażony w rewelacyjne przetworniki D/A dCS VIVALDI DAC (najnowszy i najlepszy przetwornik dCS). Po nad to kolumny zostaną zaprezentowane z równie wysokiej klasy elektroniką.
A jako niespodzianka i rodzynek muzyczny całego tegorocznego pokazu ZETA ZERO będzie prezentacja na bardzo dobrym gramofonie znakomitego egzemplarza japońskiej płyty winylowej i świetnych nagrań Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej, zrealizowane w roku... 1953, a jednak brzmiące lepiej niż nawet najlepsze współczesne wydawnictwa CD.

Adam Mokrzycki Services


I jeszcze parę słów od organizatora. Ważna informacja, szczególnie dla producentów sprzętu audio - na Audio Show ponownie przyjedzie znana para recenzentów z największego magazynu audio na świecie - Marja & Henk z „6moons.com”.

Ich zeszłoroczna wizyta zaowocowała opisem wystawy (czytaj TUTAJ), a co ważniejsze - kilkoma recenzjami polskich produktów: Audiomica, Pancin Audio ART, Franc Audio.

To ważna informacja dla tych, którzy mają w planach ekspansję na rynki zagraniczne. Warto ich zainteresować swoimi produktami! W swojej relacji z wystawy dużo miejsca poświęcą zapewne ponownie produktom lokalnym, a kilka wezmą do testu. Łatwo ich rozpoznać, ze względu na dość charakterystyczny i oryginalny wygląd :)

Adresy hoteli

Radisson Blu Sobieski
Plac Artura Zawiszy 1 | Warszawa
tel.: +48 22 579 10 00

Hotel Golden Tulip
Towarowa 2 | Warszawa
tel.: +48 22 582 75 00

Hotel Bristol
Krakowskie Przedmieście 42/44 | Warszawa
tel.: +48 22 55 11 000