pl | en
Hyde Park

Ear Stream – nowa polska firma
z Krakowa


Producent:
Ear Stream

e-mail: earstream@wp.eu

Strona producenta: brak

Kraj pochodzenia: Polska

Tekst: Michał Wyroba
Zdjęcia: Michał Wyroba

Data publikacji: 1. lipca 2012, No. 99
Piszę jako miłośnik portalu Highfidelity.pl oraz początkujący producent dla branży audio. Hi-fi interesuję się właściwie od czasu szkoły podstawowej, kiedy to uruchamiałem pierwsze układy elektroniczne, w tym proste radioodbiorniki i wzmacniacze akustyczne. W szkole średniej skompletowałem wieżę z jedynie słusznych komponentów marek Technics, Sony oraz Tonsil, co na początku przyniosło spore rozczarowanie, ale w ciągu kolejnych miesięcy ujawniło moje zapędy eksperymentatorskie wsparte audiofilskim zacięciem. W ciągu kolejnych lat skończyłem studia dzienne na kierunku Aparatura Elektroniczna, i po paru latach pracy w firmach prywatnych oraz korporacjach o korzeniach amerykańskich i europejskich, postanowiłem zostać w pełnym wymiarze godzin panem swojej kariery zawodowej i założyć firmę o profilu audio. Jej nazwa to Ear Stream. Działa od ponad pół roku, niemniej asortyment to wynik moich prawie sześcioletnich wysiłków hobbystycznych na polu wzmacniaczy słuchawkowych, a następnie interkonektów, kabli do słuchawek, kabli cyfrowych, zasilaczy, DACów oraz modyfikacji sprzętów jak odtwarzacze CD, DACe, odtwarzacze DVD i BluRay ostatnio.

Moim pierwszym dzieckiem był wzmacniacz słuchawkowy Moonlight, którego pierwotna wersja ujrzała światło dzienne ponad pięć lat temu. Potem były kolejne generacje, coraz lepsze, w obudowach bardziej stacjonarnych, i napędzane zasilaczami zewnętrznymi. W międzyczasie wziąłem na warsztat temat modyfikacji, ćwicząc go na obecnym od dawna w moim domu odtwarzaczu CD, który później stał się także transportem dla DACa DIY. Równolegle idąca moja droga słuchawkowa zaczęła się na poważnie od modelu Sennheiser HD595, a zakończyła na Grado PS1000. To dzięki nim mogłem stworzyć kolejny wzmacniacz słuchawkowy, o większej mocy i lepszej jakości dźwięku niż Moonlight, pod nazwą Black Pearl. Jego ewolucja trwała dwa lata, ale już pierwsza oficjalna wersja zrobiła spore wrażenie wśród społeczności forów internetowych. Obecna generacja gra od pierwszej znacznie lepiej i można ją wyposażyć w zasilanie bateryjne, starczające na 30~40 godzin słuchania. W załączeniu przesyłam założenia projektowe Black Pearl opisane w stosownym pliku doc.

Kolejnym dzieckiem, z którego jestem dumny, jest mój kabel cyfrowy Digix2. Zawiera on rozwiązania wynikające z przemyśleń inżynierskich, a dźwięk, będący w zamierzeniu wynikiem możliwie niezakłóconego transferu bitów, jest bardzo naturalny i ze wszech miar wysokiej próby. Ofertę dopełniają odpowiednie jakościowo interkonekty analogowe. Można o nich więcej przeczytać w załączniku „Kable Ear Stream.doc.”. Ich stronę wizualną prezentują załączone fotografie.Na gruncie eksperymentów z modyfikacją i budowaniem wzmacniaczy słuchawkowych oraz DACów, ale też posiadanego wykształcenia, wypracowałem w ostatnich miesiącach schemat dwustopniowego zasilacza lini
owego na elementach dyskretnych do urządzeń typu Arcam rDAC, M2Tech Young oraz Squeezebox Touch. Zasilacze montuję w standaryzowanej obudowie aluminiowej. Ponadto tego typu zasilanie wbudowuję we wzmacniacz słuchawkowy, który wkrótce będzie miał premierę rynkową. Egzemplarze produkcyjne będą zgodne z uwagami podanymi w poniższej galerii.

Moim konikiem oprócz kabli sygnałowych i wzmacniaczy słuchawkowych są także modyfikacje DACów, odtwarzaczy optycznych, a nawet konwerterów USB-S/PDIF. Ze względu na nietypowe podejście do tematu, świetne efekty daje przerabianie odtwarzaczy DVD, szczególnie tych ze średniej półki, gdzie dźwięk stereo stoi już na przyzwoitym poziomie, a nie ma zbędnych w świecie dwukanałowym dodatków jak tor foniczny 5.1. Dotyczy to urządzeń starszych ,ale i jeszcze dostępnych w sprzedaży jako nowe, w tym BluRay.

W kwestii systemów słuchawkowych, mogę zapewnić cały tor poza słuchawkami, a okablowanie i wzmacniacz słuchawkowy będą w nim całkowicie moimi konstrukcjami. Do niektórych słuchawek polecam klientom drobne modyfikacje, np. zmiana łączenia kabla w Beyerdynamikach T1, wymiana jacka w Ultrasone Edition 10 lub kabla w Sennheiserach HD650. 
Dzięki kontaktowi z urządzeniami wielu uznanych marek wiem, co mi się podoba, do czego chcę dążyć, a jaka prezentacja mnie nie przekonuje.

Domyślają się Państwo zapewne, iż piszę przede wszystkim dlatego, że mam poważne plany co do rozwoju firmy oraz jej asortymentu i chciałbym, aby portal Highfidelity.pl w tej ścieżce rozwoju uczestniczył poprzez recenzje naszych popełnień sprzętowych. Oprócz wymienionych wyżej, na horyzoncie rysuje się także wzmacniacz głośnikowy, DAC i konwerter USB-S/PIDF. Niemniej, już na dziś mam kilka produktów, z którymi chciałbym wyjść na szersze rynki. Tymi wyrobami są trzy modele interkonektów analogowych RCA, dwa modele kabli cyfrowych koncentrycznych RCA, wzmacniacz słuchawkowy Sonic Pearl, zasilacze liniowe do DACów itp. sprzętu oraz wszelkiego rodzaju modyfikacje, których efekt mogę zaprezentować dostarczając konkretne urządzenie. Mieszkam w Krakowie i tutaj rozwijam swój biznes. Strona www jest w bliskich planach. Budowa jej ruszy po sesji zdjęciowej Sonic Pearl i pełnej oferty kablowej.