10 Październik 2017

TIDAL – nowości wydawnicze (październik 2017)

MUZYKA

Źródło: LB RELATIONS

13 października na półki sklepowe ukaże się debiutancki album Coals zatytułowany Tamagotchi. Użytkownicy platformy streamingowej TIDAL mogą jednak już teraz zapoznać się z tym wydawnictwem.

Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego Kasia i Łukasz otworzyli pierwszą w Polsce videosesję dla stacji KEXP. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana). W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.

Jak możemy przeczytać w oficjalnej informacji prasowej przesłanej przez TIDAL-a, „Tamagotchi to album bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie”.

Z zawartością albumu na TIDAL-u można już teraz zapoznawać się TUTAJ. Należy dodać, że na fanów formacji czeka trasa koncertowa Tamagotchi Tour, która obejmie między innymi Łódź, Katowice, Kraków czy Warszawę.Więcej o...
TIDAL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer