27 Lipiec 2021

Siltech Classic Legend

Niderlandzki specjalista prezentuje nową serię kabli

Źródło: NAUTILUS Dystrybucja

→ KABLE

Niderlandzki specjalista prezentuje nową serię kabli firmy Siltech. Classic Legend plasuje się w środkowej części katalogu, zastępując doskonałe Classic Anniversary, obecne na rynku od 13 lat i wprowadzone z okazji 25-lecia istnienia firmy. Te ostatnie dostępne będą do wyczerpania zapasów.


Siltech Classic Legend High Fidelity News (1)


High-endowy świat audio to jedno, ale w tym miejscu warto wspomnieć, że Siltech od długich lat dostarcza okablowania także producentom specjalistycznej aparatury medycznej i firmom z sektora lotniczego. W tych branżach nie można pozwolić sobie na sugestywne opowieści samozwańczych guru, a najdrobniejsze odchyłki parametrów mogą kosztować ludzkie życie.

Jak czytamy w materiałach prasowych, Classic Legend jest doskonałym przykładem takiego twardego inżynierskiego podejścia. Pomimo nie najwyższych cen przewody te oferują ekstremalnie niski poziom zniekształceń, wynikający ze znikomo małej pojemności kabli.

W serii Classic Legend znajdziemy po trzy modele kabli głośnikowych, interkonektów (RCA, XLR, gramofonowy i cyfrowy) oraz zasilających, zgrupowanych w trzech typoszeregach: 380, 680 i 880. Zastosowano tu po raz pierwszy innowację w postaci hybrydowych przewodników G9, czyli dziewiątej generacji autorskiego stopu srebra i złota, w których czystość materiału przewodnika jest blisko dwukrotnie większa niż w pierwszej generacji.


Siltech Classic Legend High Fidelity News (2)


Srebro charakteryzuje się najlepszym przewodnictwem ze wszystkich dostępnych metali, a jego jakość z czasem… poprawia się! W najnowszej odsłonie G9 mikroszczeliny w strukturze krystalicznej litego srebra są wypełnione złotem, dzięki któremu proces wygrzewania – czyli osiągnięcia optymalnych parametrów pracy – ulega wydatnemu skróceniu.

Całości dopełnia rewolucyjna trójwarstwowa izolacja klasy militarnej, składająca się z teflonu DuPont i termoplastycznego polimeru PEEK oraz warstwy ekranującej, przy opracowaniu której szczególną uwagę zwrócono na zwiększenie odporności na zakłócenia radiowe i elektromagnetyczne, skutkującej redukcją zniekształceń harmonicznych i wzrostem dynamiki sygnału. Rozwiązania te zawdzięczamy flagowym seriom Crown.


Siltech Classic Legend High Fidelity News (3)


W porównaniu do poprzedniej serii Classic Anniversary gwarantują one aż 2,5-krotnie lepsze parametry elektryczne i 1,5-krotnie większą izolacyjność, a oprócz tego optymalną jakość brzmienia kable Classic Legend dają już po mniej więcej 100 godzinach pracy.

Ceny

Ceny kabli Classic Legend są podobne do Classic Anniversary i kształtują się w granicach od trzech do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od rodzaju, modelu i długości.

www.SILTECHCABLES.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
kable

Więcej o...
SILTECH

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer