11 Październik 2015

Gold Note GALILEO

STOLIK ANTYWIBRACYJNY

Źródło: GOLD NOTE

Oferta włoskiej firmy Gold Note została rozszerzona o stolik antywibracyjny Galileo. Pierwszy tego typu produkt w historii producenta został tak nazwany na cześć Galileusza, urodzonego w drugiej połowie XVI wieku włoskiego astronoma, matematyka i jednej z najważniejszych postaci w historii nowożytnej fizyki.

Rozwiązania, które mają stanowić o sile stolika Galileo – unikatowe technologie antywibracyjne oraz klasyczny, włoski design – pochodzą w głównej mierze od topowych gramofonów Gold Note’a: Bellagio Conquest oraz Mediterraneo. Jak zauważa producent, „Galileo nawiązuje wyglądem do dwóch wielkich projektów architektonicznych Michała Anioła: schodów Biblioteki Laurenziana oraz kaplicy Medyceuszów (z kościoła San Lorenzo we Florencji)”.

Delikatne zaokrąglenia i specjalnie wyliczone kąty i krawędzie w pierwszym stoliku antywibracyjnym Gold Note’a cieszyć mają nie tylko oko – zostały one bowiem wymyślone i wykonane w taki sposób, by jak najlepiej tłumiły szkodliwe drgania. Dość będzie powiedzieć, iż każda z półek – wykonana z włoskiego orzecha i 3 mm warstwy stali – charakteryzuje się wymiarami (S x G) 700 x 650 mm, jest gruba na 45 mm i waży 25 kilogramów. Dzięki temu użytkownik może postawić na każdym z modułów sprzęt ważący do 100 kg. Całości dopełniają wysokiej jakości aluminiowe nóżki antywibracyjne o rozmiarach (S x W) 50 x 200 mm lub 50 x 300 mm (w zależności od wybranej opcji), które dzięki swojemu eliptycznemu kształtowi lepiej rozkładają siły działające na stolik. Gold Note zwraca również uwagę na przemyślane mocowanie nóżek do poszczególnych półek, co ma skutkować znacznym zwiększeniem integralności całej struktury.

Galileo jest produktem modułowym. Oznacza to, klient ma możliwość wyboru nie tylko liczby półek, ale i długości nóżek antywibracyjnych. Producent przewidział również możliwość zakupu specjalnej wersji Galileo Deluxe (stolik przedstawiony jest na zdjęciach), w której nabywca ma jeszcze większą swobodę w konstruowaniu swojego wymarzonego stolika.

Galileo jest już dostępny w sprzedaży. Producent nie podał żadnych cen detalicznych.Więcej o...
GOLD NOTE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer