15 Maj 2017

Taga Harmony na High End 2017

TARGI HI-FI/HIGH-END

Źródło: POLPAK

Firma Taga Harmony zaprezentuje swoją ofertę podczas targów High End 2017, które rozpoczną się już za cztery dni w Monachium. Polacy pochwalą się m.in. systemem, w skład którego wejdą kolumny głośnikowe Diamond B-60, lampowy wzmacniacz zintegrowany (pracujący w klasie A) TTA-1000 oraz filtr PF-1000.

Diamond B-60 to flagowe kolumny podstawkowe wchodzące w skład najwyższej serii Diamond. Jak deklaruje producent, „zespoły głośnikowe w ręcznie budowanych obudowach dostępnych w dwóch wybarwieniach z naturalnej okleiny drewnianej wyglądają fenomenalnie”. Prezentowana para będzie wykończona w błyszczącej okleinie afrykańskiego orzecha pokrytej dziewięcioma warstwami przeźroczystego lakieru fortepianowego. Zestaw wykorzystuje high-endowy 30 mm przetwornik wysokotonowy O-TPTTD (z czystego tytanu), który jest o 20% większy niż w innych kolumnach głośnikowych marki. Zdaniem Polaków, jest on „niewiarygodnie precyzyjny” i pracuje w niezwykle szerokim paśmie aż do 36 kHz (+/- 3 dB).

TTA-1000 jest 60 W zintegrowanym wzmacniaczem lampowym pracującym w czystej klasie A. Wykorzystuje on lampy KT88 w stopniu wyjściowym (ze stałym napięciem siatki) oraz lampy 12AZ7 oraz 6SN7 (z inwerterem różnicowym w układzie parafazowym o sprzężeniu katodowym) w sekcji przedwzmacniacza. Wysokiej jakości toroidalny transformator typu El zapewnić ma napięciową stabilizację i ciągłość oraz natychmiastowo dostępną energię na każdym poziomie głośności. Gniazda RCA dla wejść analogowych mają być „solidnie wykonane z maszynowo obrabianego mosiądzu” i umożliwić obsługę do trzech urządzenia stereo, wliczając w to gramofon (wkładki MM i MC).

Taga Harmony zaproezenuje również swoje najnowsze wzmacniacze hybrydowe HTA-1200 oraz HTA-800, a także dwa systemy hi-fi przeznaczone „do pomieszczeń o średniej wielkości”. Co ciekawe, na stoisku Polaków będzie można się również spotkać z Vincentem Belangerem i Anne Bisson, którzy będą promowali swój album „Conversations” (wydany z okazji 25-lecia firmy XLO).Więcej o...
HIGH END

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer