05 Maj 2019

„Polski Pokój” na High-End 2019 w Monachium

TARGI HI-FI/HIGH-END

Źródło: ENCORE SEVEN

Już 9 maja rozpocznie się największe święto dla miłośników sprzętu audio – międzynarodowe pokazy High-End w Monachium. Ogromna przestrzeń wystawiennicza, setki marek, nowości, trendy, a przede wszystkim prawdziwy high-end. Wśród wielu globalnych firm i wielkich korporacji także mniejsze manufaktury i ręczna produkcja. Pomiędzy wielkimi budżetami, również te mniejsze, ale nie gorsze, bo tworzone z pasją. Taki właśnie będzie „Polski Pokój”, w którym zagra analogowy system złożony z gramofonu J.Sikora, wzmacniacza lampowego EGG-SHELL, tubowych kolumn głośnikowych hORNS i okablowania Albedo.

Janusz Sikora zaprezentuje gramofon Standard MaxBronze Special Edition wyposażony w dwa ramiona J.Sikora Kevlar 12″. W skrócie KV12 to absolutna nowość – pierwsze na świecie ramię z rurką wykonaną z włókien aramidowych. Ramiona te dopiero co (1 maja) weszły do oficjalnej oferty producenta.

Firma Encore Seven, twórca marki EGG-SHELL zaprezentuje wprowadzony niedawno do oferty model lampowego wzmacniacza zintegrowanego TanQ, reprezentującego klasę A (Single Ended), który jest obecnie flagowym produktem w ofercie bielskiej firmy. Specjalnie na prezentacje w Monachium, wzmacniacz wyposażony został w kwadrę lamp KT88 czeskiej firmy KR Audio, której ręcznie produkowane lampy elektronowe uznawane są obecnie za jedne z najlepszych na świecie.

Firma hORNS, która w ostatnim czasie dynamicznie rozszerza swoje portfolio produktowe, dołoży do systemu kolumny głośnikowe Symphony. To dwudrożne tubowe kolumny podłogowe, których impedancja 8 Ohm i skuteczność na poziomie 95 dB stwarza doskonałe warunki dla współpracy ze wzmacniaczami lampowymi niewielkiej mocy. Marka hORNS znana jest z ciekawych rozwiązań projektowych i unikalnego wzornictwa i w tym duchu podążają także Symphony wykończone od frontu gładkim kolorem szarym, a po bokach fornirem polakierowanym na wysoki połysk.

Firma Albedo znana z produkcji wysokiej klasy srebrnych przewodów audio zapewni komplet okablowania. Będą to monokrystaliczne przewody głośnikowe Metamorphosis, dedykowane do wzmacniaczy lampowych klasy A przewody sygnałowe Solid i Monolith Reference oraz nowe produkty w ofercie – przewody zasilające Gravity I, Gravity II. Oprócz tego system uzupełnią podstawki antywibracyjne CERMO.

Polski Pokój na High-End w Monachium: Atrium 4.2, F231a.Więcej o...
HIGH END

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer