04 Styczeń 2017

Nordost VALHALLA 2 USB 2.0

KABLE

Źródło: NORDOST

Firma Nordost, producent high-endowych kabli – pochwaliła się wprowadzeniem do sprzedaży nowego przewodu USB. Wszedł on w skład topowej serii Valhalla 2 i został oznaczony symbolem Valhalla 2 USB 2.0.

Jak deklaruje producent, Valhalla 2 USB 2.0 przedstawia rewolucyjne podejście do projektowania kabli USB. Po raz pierwszy w historii firmy inżynierowie zdecydowali się na wykorzystanie płaskiej, dwuosiowej geometrii przewodów. Technologia ta pozwala wyraźnie skrócić drogę sygnału i – tym samym – zwiększyć prędkość transferu danych. Co więcej, rozwiązanie to umożliwia zapewnienie jeszcze lepszej izolacji wewnątrz kabla – każdy przewodnik jest indywidualnie ekranowany i chroniony przed zakłóceniami EMI czy RFI.

Jak wyraźnie zaznacza Nordost, Valhalla 2 USB 2.0 wciąż wykorzystuje wszystkie rozwiązania, „na których firma zbudowała swoją reputację”. Wśród nich znalazł się element składowy wszystkich kabli z rodziny Valhalla 2 – wtyczka Holo:Plug. Ma ona zagwarantować zmniejszenie strat w sygnale, do których często dochodzi na tym krytycznym etapie transferu danych.

Kabel USB Valhalla 2 USB 2.0 jest już dostępny w sprzedaży.Więcej o...
NORDOST

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer