18 Luty 2021

Nordost Premium QKORE WIRE

Nowsza wersja kabli uziemiających Nordost QKore Wire

Źródło: Nordost

KABLE

Amerykańska firma NORODST wprowadziła do sprzedaży poprawioną wersję kabli uziemiających QKore Premium.

Nordost_QKORE_Wire_large

QKORE firmy Nordost jest ostatnim elementem układanki, jeśli chodzi o kompleksowy system uziemienia firmy Nordost, QKORE. Pierwotnie wprowadzony wraz ze sztuczną masą QKORE w 2017 roku zapewnia ścieżkę o najmniejszym oporze dla potencjałów niskiego napięcia o wysokiej częstotliwości, które negatywnie wpływają na jakość systemu audio. QKORE Wire miał ułatwić przenoszenie ekstremalnie niskich napięć z elektroniki do jednostki uziemiającej, jednak kolejnym bardzo ważnym (i często pomijanym) aspektem, który ten komponent wnosi do systemu uziemienia, są korzyści mechaniczne.

Konstrukcja

Aby jeszcze bardziej rozwinąć ten pomysł, Nordost zdecydował się na wprowadzenie do sprzedaży kabla Premium QKORE Wire. To mechanicznie „dostrojony” kabel, który wykorzystuje opatentowaną przez firmę Nordost technologię Micro Mono-Filament, w połączeniu z wytłaczaną izolacją FEP i jest zbudowany z posrebrzanego przewodnika z rdzeniem OFC. Wykonane w jego konstrukcji wzmocnienie pozwala na zwiększenie funkcjonalności systemu uziemienia QKORE, przy jeszcze niższych szumach tła, a tym samym na dostarczenie pełniejszej i bardziej realistycznej sceny dźwiękowej.

Opcje

Kabel Premium QKORE jest dostępny z następującymi opcjami zakończenia: widełkowy, bananowy, męski-XLR, żeński-XLR, BNC, RCA, USB-A, USB -B i RJ45.

Testy

Przypomnijmy, że QKore jest częścią systemu referencyjnego „High Fidelity”.

HF_Reference_system

W magazynie testowaliśmy:

www.nordost.com

Tekst: redakcja

Zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
NORDOST

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer