03 Sierpień 2016

Nagra na 50th Montreux Jazz Festival

INNE

Źródło: NAGRA

W dniach 1-16 lipca w miejscowości Montreux odbyła się kolejna (już 50) odsłona Montreux Jazz Festival, jednego z najważniejszych festiwali jazzowych na świecie. To prawdziwe święto muzyki, do którego swoją cegiełkę od wielu lat dokłada firma Nagra. Jej fabryka zlokalizowana jest ok. 25 kilometrów od Jeziora Genewskiego i Montreux, zaś produkty sygnowane jej logiem pomagają archiwizować unikatowe występy artystów z zachowaniem wysokiej jakości dźwięku, o czym marzył pomysłodawca Montreux Jazz Festival – Claude Nobs. Najefektowniejszym owocem wcielonych w życie zamierzeń okazało się włączenie w 2013 roku ponad 5000 godzin nagrań z festiwalu do Memory of the World Register UNESCO. Z okazji okrągłej rocznicy Montreux Jazz Festival Nagra postanowiła opowiedzieć o swojej kooperacji z organizatorami festiwalu.

Znany producent stworzył krótki, trwający niecałe cztery minuty filmik o festiwalu z Montreux, z którym można zapoznać się TUTAJ. Umożliwia on zapoznanie się z klimatem święta wszystkich fanów jazzu, pozwala także spojrzeć na jego organizację z punktu widzenia Nagry.Więcej o...
NAGRA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer