04 Styczeń 2016

Horn Distribution – AUDIO RESEARCH

DYSTRYBUCJA

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Firma Horn Distribution poinformowała o objęciu w dystrybucję marki Audio Research na terenie Polski. Co więcej, umowa dystrybucyjna obejmuje również zasięgiem terytorium Litwy, gdzie marka Audio Research jest oferowana przez siostrzaną spółkę Horn Distribution (LT) UAB z siedzibą w Wilnie. Tym samym oferta Polaków rozszerza się o wszystkie linie produktowe najwyższej jakości urządzeń tej marki, do których należą odtwarzacze CD, przetworniki cyfrowo-analogowe, przedwzmacniacze oraz wzmacniacze. Poprzednim dystrybutorem urządzeń Audio Research była firma Audiofast z Łodzi.

Audio Research jest jednym z najstarszych producentów na amerykańskim rynku audio. Firma została założona w 1970 roku w Minneapolis z jednym głównym celem do osiągnięcia – tworzenia najwyższej możliwej jakości reprodukcji muzyki. Do dzisiaj Audio Research pozostaje firmą zorientowaną na wydajność i jakość swoich urządzeń i temu jest podporządkowana jej filozofia działania i tworzenie własnych konstrukcji. Wprowadzanie nowych produktów jest ściśle związane z postępom w technologii i wydajności, a cechą charakterystyczną produktów marki jest, jak twierdzi jej nowy polski dystrybutor, jakość „High Definition”. Firma rosła stabilnie w ciągu ostatnich 40 lat dzięki sieci specjalistycznych dealerów audio w całej Ameryce Północnej, dystrybutorom w Europie, Azjii i Ameryce Południowej; obecnie zajmuje pomieszczenia o powierzchni 48 000 metrów kwadratowych, posiadając zaawansowane technicznie linie produkcyjne i siedzibę w Plymouth w Minnesocie, gdzie ponad 50 specjalizowanych pracowników technicznych montuje urządzenia oraz oferuje wsparcie techniczne dla wszystkich linii produktów.

Marka Audio Research należy do World of McIntosh (WOM), rodziny najlepszych marek audio współpracujących ze sobą, by dostarczać swoim użytkownikom bezprecedensowo sensorycznych wrażeń. Z ogromnym bagażem historii znakomitego kunsztu i poświęcenia dla sztuki dźwięku, WOM łączy dziedzictwo najlepszych marek, aby osiągać nowe szczyty w dziedzinie luksusowych systemów muzycznych. Do rodziny WOM należą marki: McIntosh, Audio Research oraz przejęte przez firmę Horn w styczniu zeszłego roku Sonus faber, Wadia i Sumiko.Więcej o...
HORN DISTRIBUTION

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer