28 Kwiecień 2017

High End 2017 – NOWE INFORMACJE

TARGI HI-FI/HIGH-END

Źródło: HIGH END SOCIETY

Do wystawy High End 2017 – największej tego typu imprezy w Europie – pozostały niecałe trzy tygodnie. Organizator wydarzenia podzielił się jakiś czas temu trzema nowymi informacjami dotyczącymi monachijskich targów.

Pierwszą z nich jest zupełnie nowe hasło High Endu – „Let the Music Play”. Jak deklarują organizatorzy, slogan ten w doskonały sposób opisuje to, co w sprzęcie audio jest najważniejsze. Ma to gwarantować nie tylko wiele znakomitej muzyki podczas wystawy, ale i „pokoje współistnienie” różnych formatów (CD, LP, pliki), które wobec niej są wtórne.

W Monachium królować ma nie tylko muzyka odtwarzana za pomocą sprzętu, ale i ta grana na żywo. Podczas High End 2017 za dobre samopoczucie odwiedzających i wystawców odpowiadać ma m.in. żeński zespół ludowy Werdenfelser Alphornbläserinnen (na zdjęciu), specjalizujący się w muzyce bawarskiej. Ciekawie zapowiadają się także liczne występy formacji Four Saxess, która będzie zabawiać gości od 19 do 21 maja w trakcie trwania wystawy.

Ostatnią nowością zapowiedzianą ostatnio przez High End Society jest panel dyskusyjny „Critics’ Quartet”. W jego ramach zaproszeni goście porozmawiają o takich zagadnieniach, jak potrzeba pisania recenzji sprzętów czy problematyka oceniania jakości nagrania albumów na high-endowych systemach. Wśród zaproszonych gości pojawi się Lothar Brandt czy Ralf Dombrowski. Panel odbędzie się 20 maja w pokoju K4.

Monachijskie targi High End 2017 rozpoczną się 18 maja, zakończą zaś cztery dni później.Więcej o...
HIGH END

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer