01 Kwiecień 2016

High End 2016

TARGI HI-FI/HIGH-END

Źródło: HIGH END SOCIETY

Do największych w Europie targów sprzętu audio – monachijskiego High Endu – został już nieco ponad miesiąc; organizator wydarzenia (High End Society) postanowił więc podzielić się kilkoma wiadomościami dotyczącymi swojej wystawy.

Najważniejszą informacją jest ta, iż wszystkie dostępne miejsca wystawowe zostały już zarezerwowane. Przekłada się to na ponad 500 firm (producentów i dystrybutorów), które będą obecne podczas tegorocznego High Endu. Tak o całej sprawie wypowiedział się CEO wystawy High End, Branko Glisovic: „Oczywiście, że człowiek stara się pozyskać tylu wystawców ile to tylko możliwe. Ale kiedy docierasz do limitu 28 361 metrów kwadratowych miejsca wystawowego, wtedy to jest już raczej kwestia pojemności”.

Co interesujące, największy zysk High End zanotował w sferze firm spoza Niemiec. W tym roku będzie ich aż 316 (63% wszystkich wystawców), czyli 2% więcej w stosunku do zeszłego roku. Jeżeli chodzi jednak o liczby bezwzględne, to wciąż przodują tutaj nasi zachodni sąsiedzi. Drugie miejsce (z 40 firmami) przypadło Wielkiej Brytanii, która wyprzedziła USA, Włochy, Francję, Chiny, Japonię oraz Szwajcarię. Dane te postanowił skomentować Kurt Hecker, Chief Executive High End Society: „Oznacza to, że High End oferuje nie tylko szeroką, ale także międzynarodową gamę firm, tym samym służąc wszystkim jako miejsce z innowacyjną energią dla całej branży. To jest podstawa ciągłego wzrostu znaczenia High Endu i rozpoznawalności marki. Jesteśmy zachwyceni wiarą wystawców w naszą wystawę”.

Targi High End 2016 odbędą się w dniach 5-8 maja tego roku w monachijskim centrum wystawowym MOC.Więcej o...
HIGH END

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer