02 Maj 2016

Chord Electronics na High End 2016

TARGI HI-FI/HIGH-END

Źródło: CHORD ELECTRONICS

Nowe urządzenia od Chord Electronics zostaną zaprezentowane podczas targów High End 2016 w Monachium. Brytyjczycy zapowiedzieli pokazy dwóch świeżych produktów: biurkowego wzmacniacza TToby oraz 200-watowego wzmacniacza SPM1050MkII.

Projektanci, korzystając z faktu, iż na pokładzie modelu Hugo TT znalazło się miejsce na sekcję przedwzmacniacza cyfrowego, postanowili stworzyć wzmacniacz TToby. Jego konstrukcja została oparta na rozwiązaniach znajdujących się w biurkowym wzmacniaczu słuchawkowym/przetworniku C/A Chorda. Zaoferuje on 130 W/4 omy, zaś kombinacja obu wymienionych urządzeń ma pozwolić jej użytkownikom na – zdaniem producenta – „zupełną swobodę” w wyborze systemu: „tradycyjnego” (tj. z kolumnami na końcu toru) oraz słuchawkowego. Warto również wspomnieć, iż TToby zaoferuje zarówno wejścia zbalansowane, jak i niezbalansowane.

SPM1050MkII to nowa wersja wzmacniacza SPM1050, różniąca się od niego kilkoma istotnymi upgrade’ami i lekko zmodyfikowanym wyglądem. Producent nie zdradził póki co zbyt wiele  szczegółów dotyczących jego najnowszego dzieła. Na razie wiadomo, iż SPM1050MkII korzystać będzie z nowego układu elektronicznego a także specjalnych tranzystorów MOSFET, dzięki którym w łatwy sposób poprawnie wysteruje nawet bardzo trudne kolumny. Wersja MkII zostanie także wyposażona w lepszą izolację, zapewniającą redukcję zakłóceń. Wspomniane zmiany w wyglądzie dotkną m.in. materiału, z którego zrobiona jest obudowa (nowe, wysokiej jakości aluminium) czy paneli bocznych, które będzie można zażyczyć sobie w kolorze czarnym.

Zarówno TToby, jak i SPM1050MkII zostaną zaprezentowane podczas targów High End 2016 w Monachium, odbywających się w dniach 5-8 maja tego roku. Szczególnie interesująco zapowiadają się odsłuchy drugiego z urządzeń – będzie ono częścią high-endowego systemu, w skład którego wejdzie topowy DAC/przedwzmacniacz producenta (model Dave) oraz kolumny B&W 803 D3s. Chociaż Brytyjczycy nie podzielili się jeszcze żadnymi zdjęciami, to znane są już ceny obu urządzeń: TToby kosztować ma 2995 funtów (ok. 16 700 zł), za SPM1050MkII trzeba będzie zapłacić 4995 funtów (ok. 28 000 zł).Więcej o...
HIGH END

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer