04 Maj 2016

C.E.C. na High End 2016

TARGI HI-FI/HIGH-END

Źródło: C.E.C.

Podczas zbliżających się targów High End 2016 firma C.E.C. zaprezentuje swój najnowszy produkt – referencyjny przetwornik cyfrowo-analogowy DA 0 3.0. Pojawi się on w dwóch z czterech stanowisk wynajętych przez producenta, w obu przypadkach towarzysząc flagowemu transportowi CD TL 0 3.0.

Przetwornik C/A DA 0 3.0 będzie mógł obsługiwać pliki PCM do 32 bitów/384 kHz oraz DSD do DSD128 włącznie. Jak chwali się producent, urządzenie to zostanie wyposażone w wysokiej jakości układ do upsamplingu: po otrzymaniu 16-bitowego sygnału, np. z płyty CD, DA 0 3.0 ma przekonwertować go do 32 bitów/384 kHz, uzyskując tym samym „lepszą rozdzielczość i poczucie przestrzeni”. Co ważne, proces ten może zostać wyłączony w dowolnym momencie – audiofilscy puryści obawiający się upsamplingu mogą z niego zrezygnować, pozostając przy tradycyjnej pracy „daka”.

Najnowszy DAC sygnowany marką C.E.C. nie posiada filtra na wyjściu przetwornika, co zapewnić ma „możliwie najczystszy sygnał wyjściowy”. Wysoką jakość dźwięku producent starał się także uzyskać wyposażając DA 0 3.0 w oddzielne zasilacze dla każdej z sekcji przetwornika. Elektronika została zamknięta w wysokiej próby obudowie wykonanej z aluminium, która nie tylko wykazuje doskonałe zdolności do ekranowania, ale także dobrze eliminuje szkodliwe wibracje.

Na pokładzie DA 0 3.0 znalazło się miejsce na szereg wyjść cyfrowych, m.in. koaksjalne (S/PDIF), Toslink, AES/EBU czy USB 2.0. W wypadku wyjść analogowych to: zbalansowane XLR i niezbalansowane RCA.

Zdaniem producenta, najlepszy partnerem dla modelu DA 0 3.0 jest topowy transport firmy – TL 0 3.0. System wyposażony w oba urządzenia ma zapewnić „reprodukcję muzyki w najlepszej jakości” i zaoferować „spokój, opanowanie i pewność przypominające estetykę drogich gramofonów”.

C.E.C. pojawi się na terenie centrum MOC w czterech miejscach: Atrium 4 – Room E226, Atrium 4 –  Room F218, Atrium 4 – Room E220 oraz Hall 4 – Stand U10. Prócz wyżej opisanego systemu, Japończycy zaprezentują m.in. swój odtwarzacz srebrnych krążków, model CD5. Wystawa High End 2016 odbędzie się w dniach 5-8 maja tego roku w Monachium.

Specyfikacja techniczna:

Zasilanie: AC 120-230 V/50-60 Hz
Pobór mocy: 30 W
Wymiary (S x G x W): 432 x 400 x 120 m
Waga: ok. 16 kgWięcej o...
HIGH END

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer