04 Styczeń 2022

Audiolab Omnia

Nowy system all-in-one na rynku –tym razem od brytyjskiego specjalisty

Źródło: Salon Q21

→ SYSTEM ALL-IN-ONE

Brytyjska firma Audiolab wprowadziła właśnie do sprzedaży system all-in-one Omnia. Choć obudowa ze szczotkowanego aluminium mówi: „Audiolab”, to jednak ewoluowała, aby – jak mówi producent – „pasować do współczesnego środowiska życia”.


living room interior with wooden sideboard, 3d rendering


Audiolab Omnia to zintegrowany wzmacniacz, odtwarzacz CD, bezprzewodowy odtwarzacz plików, przetwornik cyfrowo-analogowy, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz – w jednej obudowie.

⸜ Główne cechy:

  • 50-watowy wzmacniacz, odtwarzacz plików i odtwarzacz CD

  • Duży wyświetlacz IPS LCD na panelu przednim – w tym opcja miernika VU

  • Wiele łączy analogowych i cyfrowych

  • Elastyczna platforma przesyłania strumieniowego DTS Play-Fi z obsługą Multi Room

Transport CD

Sekcja transportu CD w Omni opiera się na transporcie zastosowanym w odtwarzaczu CD 6000CDT z cyfrowym buforem odczytu, który ma zmniejszyć błędy odczytu. Omnia jest w stanie odtwarzać porysowane i uszkodzone płyty CD, których nie można odczytać konwencjonalnymi mechanizmami.


Audiolab Omnia High Fidelity News (1)


Łącza

W Omni zastosowano układy wejściowe znane z serii 6000. Otrzymujemy również wejście gramofonowe MM. Do odtwarzania dźwięku z sieci, Audiolab Omnia jest wyposażony w port Ethernet, który nadaje się do połączenia przewodowego i większych wymagań przepustowości cyfrowego dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Aby zapewnić najwygodniejszy dostęp do bezprzewodowego odtwarzania muzyki, Omnia oferuje łączność Bluetooth o niskim opóźnieniu, w standardzie Bluetooth aptX.

Odtwarzanie z sieci Wi-Fi jest wspomagane przez DTS Play-Fi – kontrolowaną przez aplikację platformę zapewniającą bezprzewodowy dźwięk w całym domu, zdolną do strumieniowego przesyłania muzyki w wysokiej rozdzielczości do 24-bitów/192 kHz i obsługiwaną przez szereg marek audio.

Audiolab Omnia High Fidelity News (5)

DAC

Nowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS9038 Q2M SABRE 32 Reference DAC wykonuje konwersję cyfrowo-analogową, wykorzystując 32-bitową architekturę HypersStream II ESS Technology i eliminator zakłóceń Time Domain Jitter Eliminator. Przetwornik M-DAC był jednym z pierwszych domowych komponentów audio, które zawierały układ D/A ESS już w 2011 roku.

Za pośrednictwem sekcji USB DAC Audiolab Omnia oferuje również pełne dekodowanie MQA (Master Quality Authenticated). Umożliwia ono odtwarzanie plików MQA – odbieranych przez wejście USB – w pełnej rozdzielczości oryginalnego pliku i przesyłanie sygnału przez jego stopnie DAC i przedwzmacniacz.

Audiolab Omnia High Fidelity News (4)

Ponadto Audiolab Omnia jest również przetestowany przez Roona. Jako partner Roon Tested, Audiolab dostarczył Roon sprzęt do testów z różnymi systemami operacyjnymi i komputerami oraz udostępnił informacje na temat jego konstrukcji i możliwości.

Wyświetlacz

Audiolab Omnia wykorzystuje kolorowy wyświetlacz LCD IPS, oferujący większą wyrazistość kolorów i mniejsze zużycie energii niż wyświetlacze TFT. Dzięki urzekającemu wyświetlaczowi Audiolab Omnia oferuje uproszczony ogólny interfejs użytkownika i graficzną integrację ze źródłem muzyki i formatami odtwarzania. Wykorzystuje również zupełnie nowy protokół do wyświetlania miernika VU w czasie rzeczywistym, dodając odrobinę finezji hi-fi do bardzo funkcjonalnego, równie dobrze wyglądającego interfejsu wyświetlacza.


Audiolab Omnia High Fidelity News (3)


Wzmacniacz

Omnia zawiera dedykowany wzmacniacz słuchawkowy z obwodem prądowego sprzężenia zwrotnego. Jego przepustowość wzmocnienia i wysoka szybkość narastania zapewniają dynamiczną, szczegółową i wciągającą wydajność ze wszystkimi rodzajami słuchawek.

Dyskretny stopień wzmacniacza mocy klasy AB dostarcza 50 W na kanał przy 8 Ω, przy maksymalnym poborze prądu 9 A przy trudnych obciążeniach. Stopień wyjściowy dyskretnych obwodów wzmacniacza mocy wykorzystuje topologię CFB (komplementarne sprzężenie zwrotne) w której prąd jałowy jest utrzymywany niezależnie od temperatury tranzystorów wyjściowych. Transformator toroidalny ma moc 200 W.

Cena: 7999 zł.

www.Q21.pl

Tekst: red./mat. prasowe

Zdjęcia: mat. [rasoweWięcej o...
AUDIOLAB

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer