04 Listopad 2015

Audiolab M-DAC+

DAC

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Firma Horn Distribution, oficjalny polski dystrybutor produktów Audiolab, zaprezentował najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy tego producenta – następcę uznanego M-DAC, model M-DAC+.

M-DAC+ został stworzony, aby w maksymalnie możliwym stopniu poprawić wydajność i możliwości swojego starszego brata M-DAC. Oferujący wejście USB (odczytujące pliki PCM do 32 bitów/384 kHz) i wejścia koaksjalne i optyczne (do 24 bitów/192 kHz), M-DAC+ zapewnia również możliwość bezpośredniego połączenia z urządzeniami Apple. By skorzystać z tej funkcjonalności wystarczy użyć kabla USB typu A.

Wszyscy fani muzyki i audiofilskich plikach DSD z pewnością docenią kompatybilność modelu M-DAC+ z tym formatem. Mając do wyboru cztery odmienne filtry dekodujące muzykę w formacie DSD i siedem filtrów dla plików PCM użytkowni może zdecydować, z którego filtru chcesz obecnie korzystać.

Inżynierowie Audiolab po raz kolejny pokazali swój majstersztyk w projektowaniu urządzeń z cyfrowym dekodowaniem. Zastosowanie innowacyjnego przetwornika Sabre 32-bit DAC, będącego sercem modelu M-DAC+, zapewnia, zdaniem dystrybutora, „muzykę niezwykle bogatą w szczegóły”. Jak dodaje, „oferowany przez urządzenie dźwięk to zdumiewająco realistyczne trójwymiarowe brzmienie”.

Przetwornik cyfrowo-analogowy Audiolab M-DAC+ pojawi się niebawem sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych. Firma Horn Distribution nie poinformowała o jego oficjalnej cenie.

Specyfikacja techniczna:

DAC: Chip ESS Sabre32 9018
Wejścia cyfrowe: 2 x koaksjalne, 2 x Toslink, 1 x AES/EBU, 2 x USB (dla PC + dla urządzeń Apple’a)
Wyjścia cyfrowe: 1x koaksjalne, 1 x Toslink
Poziom wyjściowy sygnału (zbalansowany/niezbalansowany): 4,5 Vrms ±0,1, 2,25 Vrms ±0,1
Impedancja wyjściowa: 10 omów
THD: < 0,002%
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz (± 0.2dB)
Stosunek sygnał-szum: RCA: > 115 dB, XLR: > 120 dB
Zakres dynamiki RCA: > 115 dB, XLR: > 120 dB
Przesłuch @ 1k: RCA: < -120 dB, XLR: < -130 dB
Wymiary: 114 x 247 x 292 mm
Waga: 3,7 kgWięcej o...
AUDIOLAB

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer