29 Październik 2015

Audio Video Show 2015 – ZAPROSZENIE

TARGI HI-FI/HIGH-END

Źródło: "HIGH FIDELITY"

AUDIO VIDEO SHOW 2015 – ZAPROSZENIE

Jak na swojej stronie internetowej informuje organizator imprezy, Adam Mokrzycki Services, „Audio Video Show rozrasta się w tempie geometrycznym”. I dalej: „Choć trudno w to uwierzyć, pobiliśmy właśnie niezwykle wyśrubowany, zeszłoroczny rekord ponad 110 sal konferencyjnych oraz pokoi demonstracyjnych zarezerwowanych przez naszych wystawców. Na tym etapie organizacji mamy już wynajętych 141 pomieszczeń i liczba ta ciągle sie zwiększa. Ten wynik tylko umacnia Audio Show na pozycji drugiej największej wystawy hi-fi w Europie”.

„High Fidelity” od lat jest partnerem medialnym warszawskiej wystawy. Tegoroczna jej edycja jest szczególna – oto po raz pierwszy odbędzie się nie tylko w pokojach hotelowych, ale również na Stadionie Narodowym. Co więcej – zamiast dwóch dni – do dyspozycji mamy trzy. Dodajmy do tego jeszcze większą aktywność promocyjną, a okaże się, że 2015 rok może być dla tej imprezy przełomowy.

Pokrywałoby się to z naszymi odczuciami dotyczącymi branży audio – wbrew głosom wieszczącym koniec naszego hobby, liczba zainteresowanych wysokiej jakości dźwiękiem rośnie. Odczuwamy to przez coroczny przyrost wejść na naszą stronę www i przez ogromną liczbę listów z prośbami o rady, jakie co miesiąc otrzymujemy.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

Zacznijmy od prywaty. Jeśli macie Państwo w niedzielę 8 listopada czas i będziecie w okolicach Stadionu Narodowego, to będzie nam bardzo przyjemnie, jeśli wpadniecie do sali Opera 4, aby się z nami rozerwać po trudach zwiedzania. Zapraszamy na spotkanie:

ROSSINI W OPERZE
Albo: Krakowskie Towarzystwo Soniczne #100

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, fanów i audiofilów, spotykająca się po to, aby badać zjawiska związane z ich pasją – muzyką i sposobami jej odtwarzania. Trwająca już od 11 lat przygoda jest dokumentowana i publikowana na łamach „High Fidelity”.

Wystawa Audio Video Show 2015 będzie miejscem, w którym KTS zbierze się po raz setny!!! Jeśli państwo pamiętają, rok temu, wraz z firmami Transrotor i Ayon Audio, przy pomocy naszego przyjaciela, redaktora naczelnego niemieckiego magazynu hifistatement.net, Dirka Sommera, przygotowaliśmy otwarte spotkanie Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego, poświęcone porównaniu analogowej taśmy-matki z plikiem cyfrowym (PCM i DSD) oraz wytłoczoną z tej taśmy płytą winylową. Prezentacja spotkała się ciepłym przyjęciem uczestników, dlatego od razu pomyśleliśmy o kolejnej. Tak się składa, że będzie ona miała numer ‘100’.

Tym razem chcielibyśmy państwa zaprosić na spotkanie z Raveenem Bawą, przedstawicielem firmy dCS, który przywiezie do nas najnowszy jej odtwarzacz, model Rossini. I właśnie Rossini pomoże nam w zabawie, jaką będzie porównanie kolejnych wersji płyt zespołu The Beatles – japońskiej wersji ze starszym remasterem, europejskiego remasteru z 2009 roku, wersji japońskiej z tym samym remasterem, a wreszcie wersji SHM-CD, również z remsterem A.D. 2015. Jeśli czas na to pozwoli, posłuchamy płyty Johna Lennona: SHM-CD oraz Platinum SHM-CD. Spotkanie zostanie opisane i pojawi się na łamach magazynu jako kolejne spotkanie KTS.

Zaplanowaliśmy dwa spotkania, jedno po drugim (tego samego dnia) – o 12.00 i o 13.00. Sala jest spora, wchodzi do niej ok. 60 osób, powinniśmy się wiec wszyscy zmieścić. Wstęp będzie się odbywał na podstawie wejściówek – zaplanowaliśmy je jako pamiątkę, wraz ze smyczą. Można je odbierać w sali Opera 4, w firmie Audiofast, dystrybutora dCS-a. Zapraszamy!!!

Stadion Narodowy, Opera 4

8 listopada, niedziela

Godz. 12:00 oraz 13:00

…………………………………………………………………………………………………….…………………………………………………………………………………………………….…………………………

Wśród pozostałych atrakcji organizator wymienia m.in.:

SYSTEM AUDIO ZA 7 000 000 ZŁ – NAJDROŻSZY SYSTEM AUDIO ŚWIATA

Kolumny Living Voice Vox Olympian oraz lampowe wzmacniacze Kondo, o  mocy 16 W na kanał.

Hotel Golden Tulip, sala Azalia 1

10 NAJDROŻSZYCH MODELI SŁUCHAWEK ŚWIATA

Razem z ludźmi z największego forum słuchawek w naszym kraju – forum.mp3store.pl – organizujemy pierwszą w Polsce wystawę słuchawek. To nasz swoisty „event w evencie”. W kilku salach stadionu PGE Narodowy zgromadzono ponad 25 wystawców, którzy pokażą słuchawki blisko 50 różnych producentów.

Stadion Narodowy, strefa słuchawek

GRAMOFON TECHDAS AIR FORCE ONE

To jeden z najlepszych i najdroższych (400 000 zł) gramofonów na świecie. Jego konstruktor – Hideaki Nishikawa – jest współtwórcą sukcesu Micro Seiki. Do jego prezentacji zostanie wykorzystana elektronika Vitus Audio z serii Masterpiece – przedwzmacniacz MP-L201, końcówka mocy MP-S 201 oraz przedwzmacniacz gramofonowy MP-P201. Ostatnim elementem systemu będą kolumny niemieckiej firmy Gauder Akustik Berlina RC9. Będzie to drugi najdroższy system prezentowany podczas tegorocznej wystawy, którego łączna wartość wynosi 2 mln złotych !

Hotel Golden Tulip, sala Azalia 2

Triangle Magellan Grand Concert

TRIANGLE MAGELLAN GRAND CONCERT

Na wystawie zaprezentowany zostanie najwyższy model w katalogu Triangle’a – kosztujący 230 000 zł Magellan Grand Concert.

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Belweder 2

VIVID AUDIO GIYA G1

Obudowy modelu G1 są zakrzywione z każdej strony, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba stosowania nadmiernej ilości wzmocnień pomiędzy spodem a szczytem kolumny. Możliwość zbudowania tak skomplikowanej, a zarazem jednorodnej obudowy zawdzięcza się wykorzystaniu odlewów oraz kompozytów laminowanych metodą próżniową.

Stadion Narodowy, sala 205

BOWERS & WILKINS – NOWA SERIA 800

Kolumny z serii 800 są dla B&W tym, czym dla Mercedesa jest Klasa S, a dla Chanel – perfumy oznaczone numerem 5. Premiera najnowszej generacji „osiemsetek” to dla brytyjskich konstruktorów duże wydarzenie. Nowe osiemsetki to rezultat siedmiu lat dopracowywania szczegółów, aby najlepsze stało się jeszcze lepsze.

Stadion Narodowy, sala 105

BOULDER AMPLIFIERS

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show premierę będą miały urządzenia amerykańskiej marki Boulder Amplifiers, producenta znanego przede wszystkim z bezkompromisowych przedwzmacniaczy i końcówek mocy. Boulder Amplifiers istnieje od 30 lat i jest jedną z nielicznych marek światowego hi-endu, która wciąż pozostaje w rękach i pod kierownictwem pierwotnych założycieli. Podczas wystawy SoundClub zaprezentuje urządzenia z najnowszej serii 2100.

MAGICO S7

Magico bez wątpienia należy do pierwszej trójki najbardziej prestiżowych producentów kolumn ze Stanów Zjednoczonych. Cechą charakterystyczną kolumn Magico są obudowy wykonane z aluminium. Na Audio Video Show posłuchać będzie można najnowszego modelu S7.

Stadion Narodowy, sala Opera 2

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Do zobaczenia w czasie wystawy – chętnie porozmawiam z Państwem, proszę się nie krępować i podchodzić, choćby po to, abym mógł uścisnąć państwa rękę i podziękować za bycie z nami.

Proszę też zwrócić uwagę na produkty oznaczone znaczkami RED Fingerprint oraz nagrodami „High Fidelity” za rok 2015 – publikacja ich listy dopiero w grudniu, jednak uczestnicy AVS2015 będą mogli je zobaczyć już teraz.

WOJCIECH PACUŁA
redaktor naczelnyWięcej o...
AUDIO VIDEO SHOW

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer