03 Maj 2016

Amphion na High End 2016

TARGI HI-FI/HIGH-END

Źródło: AMPHION

Fiński producent kolumn głośnikowych, firma Amphion, zaprezentuje podczas targów High End 2016 dwa nowe produkty: monitory Argon 3S oraz ulepszoną wersję wolnostojącego modelu Krypton 3.

Argon 3S zachowuje mocne strony swojego poprzednika, dodając do tego kilka innowacji, na czele z pasywnym radiatorem i technologią dotyczącą zwrotnic znaną z monitorów studyjnych tego producenta. Dzięki obu tym rozwiązaniom, jak twierdzą Finowie, ich najnowsze kolumny podstawkowe mają zaoferować „bezkompromisową naturalność, muzykalność, precyzję i detaliczność, które wcześniej były zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych studiów nagraniowych i masteringowych”. Co więcej, specjalna konstrukcja Argon 3S powoduje, iż nie trzeba starannie wyszukiwać najlepszego miejsca odsłuchowego; jak twierdzi Dave Reitzas (który w swoim CV może pochwalić się współpracą z takimi gwiazdami, jak Madonna, Celine Dion, Seal czy Michael Buble), z tymi Amphionami „cały pokój jest najlepszym miejscem odsłuchowym”.

Poprawiona wersja kolumn Krypton 3 jest – jak zaznacza producent – wynikiem ponad 15 lat ciągłej pracy i rozwoju. Na pokładzie tego 3-drożnego modelu znalazły się zupełnie przeprojektowane zwrotnice, znane do tej pory z projektów firmy dla profesjonalnego rynku audio. Według słów przedstawicielstwa Amphiona, dzięki temu zabiegowi miłośnicy wysokiej jakości dźwięku będą mogli cieszyć się „pełnym, realistycznym dźwiękiem w swoim salonie, niezależnie od rozmiarów i typu akustycznego środowiska, w którym słuchają”. Finowie zwracają także uwagę na innowacyjną konstrukcję 8-calowego przetwornika średniotonowego, dzięki któremu kolumny Krypton 3 powinny brzmieć dobrze zarówno w małych pomieszczeniach, jak i w tych większych. Co więcej, producent twierdzi, iż ich ulepszone podłogówki „pomijają wpływ pomieszczenia na dźwięk”.

Wyroby firmy Amphion zlokalizowane będą w Atrium 3.1, Room D109. Oba wyżej opisane produkty w momencie targów będą już dostępne w sprzedaży. Za model Argon 3S trzeba będzie zapłacić (w zależności od wykończenia) 1075/1175 euro (ok. 4700/5100 zł), zaś za odświeżoną wersję podłogówek Krypton 3 (również w zależności od wykończenia) 7500/7800 euro (ok. 33 000/34 000 zł).Więcej o...
HIGH END

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer