13 Grudzień 2021

Accuphase E-5000

Najnowszy wzmacniacz zintegrowany japońskiej firmy

Źródło: NAUTILUS Dystrybucja

→ WZMACNIACZ ZINTEGROWANY

E-5000 jest najnowszym flagowym wzmacniaczem zintegrowanym firmy Accuphase, opracowanym z okazji 50-lecia tej firmy. Sekcja wzmacniacza mocy osiąga 240 W/8 Ω i 320 W/4 Ω w równoległym układzie pięciu tranzystorów mocy.


e-5000_front_right


Głośnością steruje tu najlepszy, w pełni zbalansowany układ AAVA, przez który przechodzi także sygnał potencjometru balansu kanałów.

Technika

Wzmacniacz umożliwia podłączenie pięciu źródeł liniowych i dwóch zbalansowanych, z możliwością osobnego ustawienia fazy zarówno dla każdego z nich jak i pętli nagrywania, wyciszenia o 20 dB oraz przełączenia układu w tryb mono. Jeśli mimo wszystko istnieje konieczność korekty brzmienia nagrań, użytkownik ma do dyspozycji układ Loudness oraz aktywne filtry sumujące tonów wysokich i niskich. Podwójne zaciski głośnikowe są zabezpieczone niskoimpedancyjnymi przekaźnikami logicznymi MOS-FET i umożliwiają prawdziwy bi-amping.

e-5000_inside_front

Oprócz tego E-5000 można wykorzystać jako topową końcówkę mocy, korzystając z osobnego wejścia liniowego lub symetrycznego. Na deser producent proponuje doskonałą sekcję słuchawkową zbudowaną z dyskretnych komponentów, umożliwia także rozbudowę o dwa dodatkowe, moduły takie, jak przedwzmacniacz gramofonowy lub DAC.


e-5000_option_inserted


Cena

Accuphase E-5000 kosztuje 65 900 zł.

www.ACCUPHASE.com

Tekst: red. na podst. mat. pras.

Zdjęcia: AccuphaseWięcej o...
ACCUPHASE

Więcej o...
ZMACNIACZ ZINTEGROWANY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer