12 Październik 2016

Polski Klaster Audio na Audio Video Show 2016

TARGI HI-FI/HIGH-END

Źródło: POLSKI KLASTER AUDIO

Z okazji nadchodzących targów Audio Video Show 2016 przedstawiciele PEKA – Polskiego Klastra Sprzętu Audio – postanowili opowiedzieć więcej o sobie i o swoich planach dotyczących warszawskiej wystawy.

Polski Klaster Audio to założone pod koniec 2014 roku zrzeszenie polskich producentów sprzętu audio. Chociaż od jego powołania minęły już prawie dwa lata, to dopiero teraz zaczyna się o nim robić naprawdę głośno. Wcześniej zrzeszenie znajdowało się na etapie organizacyjnym z ukierunkowaniem na współpracę między jego członkami. W chwili obecnej Klaster może pochwalić się jej efektami. Światło dzienne ujrzał pierwszy system audio zbudowany z elementów pochodzących od różnych producentów, lecz skupionych właśnie w ramach Klastra. Jest to sytuacja unikatowa, nie tylko w kontekście polskiego, ale światowego rynku audio.

Wspomniany wyżej system jest całkowicie polski. Nosi on nazwę Dream Reference #001. W jego skład wchodzą: zaawansowany gramofon tangencjalny firmy Pre-Audio z łożyskowaniem powietrznym, lampowy przedwzmacniacz gramofonowy i integra Egg-Shell firmy Encore Seven oraz kolumny głośnikowe oparte o pojedynczy głośnik szerokopasmowy firmy Bodnar Audio i kompletne okablowanie od Audiomica Laboratory. Jak podają twórcy, komplet powstał w sposób przemyślany od samego początku i zestrojony tak, by uzyskać jak najlepszy efekt końcowy i jak najmniej pracy pozostało dla użytkownika końcowego. Zrzeszone firmy zadbały także o ty, żeby całość miała spójny wygląd. Wszystkie elementy systemu wykończone są w ten sam sposób: fornir typu orzech plus polerowane srebrne i złote detale. Nawet okablowanie ma brązowy oplot zgrany z kolorystyką drewna. Drugi zestaw będzie miał premierę już niedługo, a dołączą do niego marki Horns (kolumny tubowe) oraz młoda firma Shape Of Sound (gramofony).

Polski Klaster Audio stawia sobie za cel promocję polskich manufaktur, które oferują najwyższej jakości produkty. Ambicją pomysłodawców jest uświadamianie melomanom i audiofilom, jak dobre produkty powstają w Polsce. Aktualnie należy do niego 12 firm reprezentujących różne dziedziny – od gramofonów, przez przetworniki AAC i DAC, wzmacniacze lampowe i tranzystorowe, aż po kolumny i inne elementy – meble, akcesoria, a nawet wytwórnię płyt i wydawcę magazynu muzycznego. Podczas tegorocznego Audio Video Show będzie okazja do spotkania z Klastrem w kilku miejscach. Najważniejsze – bo pokazujące dwa pełne systemy Dream Reference #001 i #002 – to pokoje 105 i 518 w hotelu Radisson Blu Sobieski. Oprócz tego, zrzeszone firmy pokażą się też w innych miejscach – np. w pokojach 111 i 115 (Yayuma) oraz na Stadionie Narodowym.

Założycielem PEKA jest Karol Zieleźnik z Bielska-Białej, właściciel salonu Hi-Fi Studio, a aktywnie wspierają go Krzysztof Grabowski (Encore Seven) oraz Łukasz Mika (Audiomica Laboratory). W imieniu wszystkich członków organizatorzy zapraszają do Warszawy w dniach 4-6 listopada na kolejną edycję AVS.Więcej o...
AUDIO VIDEO SHOW

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer