05 Październik 2015

Yamaha WX-030

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: AUDIO KLAN

Yamaha wprowadza na rynek najnowszy głośnik bezprzewodowy. Model WX-030 jest członkiem rodziny MusicCast, dzięki czemu pozwala odtwarzać dźwięk z niemal dowolnego źródła. Wszechstronność urządzenia zwiększa obsługa Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi, kompatybilność z aplikacją MusicCast Controller, a także praktyczna funkcja Bluetooth output i łatwość instalacji głośnika. Do najważniejszych zalet WX-030 należy także, zdaniem firmy Audio Klan – oficjalnego polskiego dystrybutora marki, „czyste, pełne i mocne brzmienie”.

Wraz z wprowadzeniem systemu MusicCast Yamaha opracowała nowe konstrukcje, których zadaniem jest „dostarczenie muzycznych emocji wszystkim domownikom, bez względu na to, w którym pomieszczeniu się znajdują, także w kuchni podczas przygotowywania posiłku lub w sypialni podczas odpoczynku po ciężkim dniu pracy”. Jedną z takich praktycznych nowości jest bezprzewodowy głośnik strumieniowy WX-030. Dzięki kompaktowym rozmiarom obudowy można ustawić go w niemal dowolnym miejscu, a nawet zawiesić na ścianie – pionowo lub poziomo. To wszystko sprawia, że głośnik Yamahy idealnie sprawdza się w małych pomieszczeniach, właśnie takich jak gabinet do pracy czy też wspomniane kuchnia i sypialnia.

Jako element rodziny MusicCast, nowego systemu, który pozwala łączyć bezprzewodowo domowe urządzenia audio-wideo, WX-030 może odtwarzać bezprzewodowo muzykę z niemal dowolnego źródła. Głośnik obsługuje łączność Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi, co pozwala przesyłać muzykę wprost ze smartfonu lub tabletu, korzystać z dostępu do internetowych serwisów muzycznych, a także współpracować np. z komputerem lub dyskiem NAS, podłączonymi do tej samej sieci domowej. Ponadto głośnik WX-030 może odtwarzać dźwięk, np. z telewizora, odtwarzacza CD lub Blu-ray – źródeł podłączonych do któregokolwiek urządzenia MusicCast.

Niezwykle praktycznym udogodnieniem najnowszej Yamahy jest funkcja Bluetooth output. Pozwala ona przesyłać dźwięk z WX-030 wprost do słuchawek bezprzewodowych lub głośnika bezprzewodowego Bluetooth nawet innego producenta. Podstawową obsługę urządzenia umożliwiają dotykowe przyciski na obudowie, a dostęp do wszystkich ustawień zapewnia bezpłatna aplikacja MusicCast Controller, którą można pobrać z Google Play i App Store. Aplikacja pełni także rolę pilota zdalnego sterowania dla wszystkich urządzeń z serii MusicCast.

Yamaha WX-030 kusi nie tylko łatwością instalacji. Najnowszy głośnik Yamahy potrafi zaprezentować, jak twierdzi dystrybutor, „piękno i potęgę muzyki zapisanej w plikach wysokiej rozdzielczości”. Jak dodaje, „urządzenie dostarcza mocne i czyste brzmienie”, co jest zasługą 30 mm przetwornika wysokotonowego i 90 mm głośnika średnio-niskotonowego. Wysoka jakość dźwięku ma być także zasługą wbudowanych układów elektronicznych. Inżynierowie Yamahy wykorzystali autorski cyfrowy procesor dźwięku, a także doskonale znany układ Music Enhancer. Zadaniem tego ostatniego jest podwyższenie jakości jakość brzmienia plików MP3 i przywrócenie im jakości utraconej podczas kompresji. Ponadto projektanci wyposażyli WX-030 w duży pasywny radiator, który mimo kompaktowych rozmiarów całego urządzenia „gwarantuje głęboki bas”.

Głośnik bezprzewodowy Yamaha WX-030 jest już dostępny w sprzedaży. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i białej, a jego cena detaliczna wynosi 1099 zł.

Specyfikacja techniczna:

Pasmo przenoszenia: 60 Hz – 20 kHz
Obsługiwane formaty plików audio: WAV, FLAC, AIFF (24 bity/192 kHz); ALAC (24 bity/96 kHz); MP3, WMA, MPEG-4, AAC
Przetworniki: 1 x 9 cm średnio-niskotonowy, 1 x 3 cm wysokotonowy, 1 x pasywny radiator
Maksymalna moc wyjściowa: 30 W (6 omów, 1kHz, 10% THD)
Zużycie energii: 10 W
Zużycie energii w trybie czuwania: 2,1 W (włączony tryb czuwania sieciowy i Bluetooth, połączenie bezprzewodowe); 0,5 W (włączony tryb czuwania sieciowy i Bluetooth)
Wymiary (S x W x G): 243 x 157 x 113 mm
Waga: 2,2 kgWięcej o...
YAMAHA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer