11 Wrzesień 2016

Yamaha DISKLAVIER ENSPIRE

INNE

Źródło: AUDIO KLAN

Disklavier Enspire to świeżo zapowiedziany fortepian Yamahy, który jest jednocześnie – jak deklaruje producent – pierwszym na świecie tego typu instrumentem multiroom. Może on łączyć się z komponentami audio Yamahy, współpracującymi z technologią MusicCast. Ponadto instrument został wyposażony w kilka ciekawych funkcji rozrywkowych, takich jak serwis internetowy Yamaha Disklavier Radio.

Disklavier Radio to funkcja samodzielnej gry przez fortepian różnych utworów. Muzykę dla serwisu dostarczają artyści związani z instrumentami Yamahy, m.in. Jamie Cullum, Sarah McLachlan i wielu innych, prezentujący wszystkie gatunki muzyczne. Instrument ma zapisanych 500 kompozycji, które można wybierać wprost z poziomu aplikacji. Inne nagrania dostępne są za pośrednictwem serwisu Yamaha MusicSoft.

Yamaha MusicCast czyni z Disklavier Enspire – jak podaje producent – pierwszy na świecie instrument muzyczny multiroom. Utwory dla Disklavier Enspire są automatycznie rozdzielane: pianino/fortepian odtwarza część akustyczną, zaś wszystkie pozostałe instrumenty i wokale odtwarzane są przez głośniki w instrumencie muzycznym (w fortepianach) lub podłączony system stereo. Jeżeli system multiroom MusicCast wykorzystywany jest do odtwarzania muzyki w innym pomieszczeniu, w którym nie można usłyszeć akustycznego dźwięku Disklavier Enspire, wykorzystywany jest – jako zamiennik – cyfrowy dźwięk koncertowego fortepianu Yamaha CFX.

Instrument Yamaha Disklavier Enspire zapewnia pianistom wiele dodatkowych możliwości; mogą – między innymi – zapisać swoją grę, odtworzyć wprost z pianina za pośrednictwem MIDI lub USB, korzystając z oprogramowania takiego jak Steinberg Cubase lub skorzystać z jednej z wielu aplikacji do nauki gry na pianinie, takiej jak Piano Diary.

Disklavier Enspire jest akustycznym instrumentem, który z maksymalną precyzją zapisuje każdy najdrobniejszy detal ruchu klawiszy, młotków i pedałów – wszystko dzięki bezstykowym czujnikom optycznym. Fortepiany Disklavier Enspire (od długości 1,86 m) umożliwiają zapisanie swojej własnej gry na instrumencie, wykorzystując 8-bitową rozdzielczość MIDI (1024 kroki). Serwonapęd DSP na końcach klawiszy wprawia cały mechanizm w ruch: młotki uderzają w struny i tworzą akustyczny dźwięk, co oznacza, że fortepian ma brzmieć „dokładnie w taki sposób, jakby grał na nim artysta”.Więcej o...
YAMAHA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer