07 Październik 2021

Totaldac sub-d100

Francuska firma zaproponowała nowy subwoofer

Źródło: TotalDAC

⸜ SUBWOOFER

Totaldac, francuska firma specjalizująca się w źródłach cyfrowych, do których zaprojektowała także cały tor audio, przygotowała subwoofer sub-d100. System składa się z trzech, osobnych elementów: pasywnego subwoofera, zewnętrznej zwrotnicy (pasywnej) oraz wzmacniacza.

Jak deklaruje producent, Sub-100 został stworzony w celu rozszerzenia odpowiedzi subbasowej firmowych głośników d100 do 18 Hz. Aby przejście między nimi było „bezszwowe”, wykorzystuje on ten sam przetwornik basowy, co głośniki d100. Ze względu na to, że gabaryty są dokładnie takie same, jak głośniki d100, nowy sub pasuje do nich również wizualnie.

Sub-d100 można również umieścić w innym miejscu pomieszczenia (na przykład w rogu pokoju), aby jeszcze bardziej zoptymalizować charakterystykę basów. Zewnętrzna zwrotnica jest podłączona z wyjść głównego wzmacniacza stereo do wejścia XLR wzmacniacza subwoofera. Wzmacniacz subwoofera jest sprzedawany osobno. Totaldac rekomenduje do tej roli swój Amp-1 w wersji mono (1000 W).

W materiałach prasowych czytamy:

Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie bardzo czystego i szczegółowego subbasu, który pozwala usłyszeć, na przykład, każdą modulację w organowych głębokich dźwiękach basowych.

Specyfikacja techniczna:

– obudowa zamknięta,

– dwa 12-calowe przetworniki neodymowe, 98 dB/1 m/1 W (nominalnie), ten sam model co w kolumnach d100,

– odcięcie basu: 18 Hz przy -6 dB w typowym pomieszczeniu,

– impedancja: 4 Ω,

– zewnętrzna zwrotnica podłączona z wyjść głównego wzmacniacza stereo do wejścia XLR wzmacniacza subwoofera (wzmacniacz subwoofera sprzedawany jest osobno),

– elementy przetworników i zwrotnic od producentów z Europy Zachodniej,

– zaciski firmy Mundorf,

– obudowa wykonana ze sklejki Baltic Birch (szary, inny kolor na zamówienie),

– wyprodukowano we Francji,

– szerokość: 320 mm,

– głębokość: 470 mm,

– wysokość: 1180 mm,

– waga: 37 kg (bez zewnętrznej zwrotnicy i wzmacniacza).

www.TOTALDAC.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
SUBWOOFER

Więcej o...
TOTALDAC

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer