26 Maj 2017

Nowości w firmie Avid HiFi (maj 2017)

SUBWOOFER/RAMIĘ GRAMOFONOWE

Źródło: AVID HIFI

Avid HiFi – producent high-endowych gramofonów, elektroniki oraz kolumn głośnikowych – poszerzył swoją ofertę o nowy subwoofer z serii Reference. Co więcej, szeroką gamę produktów Avida zasiliły także trzy autorskie ramiona gramofonowe: Oxytone, Paroxytone oraz Barytone.

Reference Subwoofer (na zdjęciach) najlepiej ma współpracować z kolumnami Reference Four Avida (TUTAJ). Jak deklaruje producent, został on zaprojektowany w taki sposób, aby „gładko zintegrować się z systemem; tak, by nikt nie zauważył jego obecności do czasu wyłączenia go”. Na jego pokładzie pracują dwa duże, 30 cm woofery zasilane przez 1200 W wzmacniacz. Co ciekawe, jego pracą można zarządzać za pomocą aplikacji dostępnej na urządzenia Apple’a; użytkownik może tym samym spersonalizować dźwięk mając na uwadze swoje gusta.

Długo oczekiwane ramiona gramofonowe Avida wkrótce będą mogły zostać zainstalowane do firmowych gramofonów. Projekt modeli Oxytone, Paroxytone oraz Barytone bazuje na dokładnie tych samych rozwiązaniach, które stanowiły o sile high-endowego Acutusa: zamiast siłować się z szkodliwymi dla jakości brzmienia wibracjami, ramiona przekazują je dalej, dzięki czemu wrażliwe na wszelkie zmiany wkładki mogą pracować nie niepokojone. Firma z dumą podkreśla, że do wykonania wszystkich trzech ramion zaprzęgnięta została zaawansowana technologia druku 3D, która pozwala na wytwarzanie precyzyjnych i trwałych rurek z tytanu, na dodatek jednoelementowych. Avid HiFi zwraca także uwagę w swoich materiałach prasowych na możliwość szybkiego i bezproblemowego ustawienia VTA ramienia.

Reference Subwoofer jest już dostępny w sprzedaży, a jego koszt wynosi 20 000 funtów (ok. 95 000 zł). Inaczej przedstawia się sytuacja z ramionami gramofonowymi; póki co nie wiadomo ile będą kosztowały ani kiedy dokładnie trafią do sprzedaży. Producent planuje rozpoczęcie produkcji w czwartym kwartale tego roku.Więcej o...
AVID HIFI

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer