07 Sierpień 2016

Avid HiFi REFERENCE FOUR LOUDSPEAKER

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: AVID HIFI

Pod koniec stycznia tego roku firma Avid HiFi – znana przede wszystkim z produkcji wysokiej klasy gramofonów – informowała o poszerzeniu swojej oferty o serię high-endowych kolumn głośnikowych Reference Loudspeakers. Linia ta obejmowała trzy modele: dwa podłogowe (Reference Two i topowe Reference One), a także monitory (Reference Three). Jak niedawno poinformował producent, do sprzedaży trafić mają kolejne kolumny podstawkowe z serii Reference – 2,5-drożne Reference Four.

Model ten wykorzystuje dokładnie te same rozwiązania w kwestii obudów, co poprzedni przedstawiciele linii Reference. Oznacza to, że przetworniki chronione są od szkodliwych rezonansów, które negatywnie wpływają na jakość dźwięku. Sam producent opisuje, iż dzięki temu brzmienie pozostaje „czyste i gładkie”. Obudowa została wykonana z aluminium i jest gruba na 15 mm. Na jej pokładzie znalazło się miejsce na jeden 6-calowy głośnik średnio-niskotonowy oraz jedną 28 mm kopułkę; karkas wykonany został z tytanu. Za odpowiednią jakość niskich tonów odpowiada zlokalizowany w dole kolumny port bass-reflex: dzięki niemu bas jest „zoptymalizowany”, a użytkownik modelu Reference Four nie powinien mieć problemu z poprawnym ustawieniem monitorów w swoim pokoju. Warto dodać, iż do swojego najnowszego produktu firma Avid HiFi sprzedaje dedykowane standy, których projekt został podyktowany współpracą z Reference Four.

Kolumny Avid HiFi Reference Four powinny niebawem wejść do sprzedaży. Ich producent nie podał jednak dokładnej daty premiery, nieznana jest również przewidywana cena detaliczna monitorów.

Specyfikacja techniczna:

Pasmo przenoszenia: 40 – 22 000 Hz, +- 3dB
Czułość: 88 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza: 40 – 300 W
Impedancja: 6,5 oma
Wymiary (W x S x G): 367 x 210 x 440 mm
Waga (kolumny/kolumny z podstawkami): 26/48 kgWięcej o...
AVID HIFI

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer