09 Marzec 2019

Nowe słuchawki marki Denon

SŁUCHAWKI

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Firma Denon poszerza swoje produktowe portfolio dzięki wprowadzeniu do sprzedaży nowej linii słuchawek serii GC. Jak deklaruje Horn Distribution, polski dystrybutor marki: „Opierając się na zaawansowanej technologii przetworników FreeEdge, zaczerpniętej z flagowych słuchawek AH-D9200, modele Denon GC30 i GC25NC zapewniają prawdziwie wciągające wrażenia audio”.

Nowa seria obejmuje łącznie trzy modele: AH-GC30 z aktywnym tłumieniem hałasu i Bluetooth; przewodowe słuchawki AH-GC25NC z ANC; oraz bezprzewodowe słuchawki Bluetooth AH-GC25W. Premierowe modele zostały wyposażone w Bluetooth aptX HD, najnowocześniejsze aktywne tłumienie hałasu ANC z trzema trybami, a także opcję bezpośredniego połączenia do komputera przez USB dla uzyskania najlepszej możliwej jakości dźwięku.

Słuchawki AH-GC30 oraz AH-GC25NC wykorzystują opatentowaną technologię przetworników FreeEdge firmy Denon, która wykorzystuje membrany z nanowłókien, gwarantujące zmniejszony rezonans oraz bardziej precyzyjny ruch cewki, „umożliwiając w ten sposób uzyskanie doskonałej dynamiki oraz bogactwa niuansów muzycznych”, jak deklaruje polski dystrybutor Denona.

Warto również zwrócić uwagę na moduł Bluetooth aptX HD zastosowany w słuchawkach AH-GC30 i AH-GC25W, który umożliwia bezprzewodową transmisję muzyki do słuchawek z kompatybilnych urządzeń w wysokiej rozdzielczości. Istnieje również możliwość bezpośredniego połączenia z komputerem przez złącze USB słuchawek.

Nowy, opracowany specjalnie dla słuchawek AH-GC30 i AH-GC25NC, aktywny tryb tłumienia hałasu ANC najnowszej generacji firmy Denon wykorzystuje wiele mikrofonów do analizy i kompensacji odgłosów otoczenia i oferuje trzy dostępne tryby dla zapewnienia optymalnego tłumienia hałasu. Tryb City eliminuje typowy hałas występujący w zatłoczonych miejscach publicznych, a tryb Office jest ustawiony tak, aby zapewniał ciszę w miejscu pracy. Z kolei tryb Flight został dostrojony w celu wyeliminowania hałasu silników samolotu.

Co więcej, system tłumienia hałasu wyposażony został w specjalny Ambient Monitor: dzięki prostemu dotknięciu jednej ze słuchawek, wbudowane mikrofony pozwalają usłyszeć dźwięk otoczenia. Oznacza to, że użytkownik może w prosty sposób usłyszeć stewardesę lub kolegów z biura bez potrzeby zdejmowania słuchawek. Ponadto w modelu AH-GC30 dwa dodatkowe mikrofony z tłumieniem hałasów (ósmej generacji) są używane do nawiązywania i odbierania połączeń telefonicznych w ruchu, zapewniając odpowiednią klarowność głosu. Przewodowy model AH-GC25NC wyposażony został w mikrofon umiejscowiony na kablu, kable dostarczane wraz z modelami Bluetooth również oferują mikrofon.

Wszystkie trzy modele wyposażono w  z ergonomiczne poduszki nauszników z pianki z pamięcią kształtu. Są one pokryte wysokiej jakości syntetyczną skórą, a wbudowane akumulatory zapewniają długi czas odsłuchu – do 20 godzin od pełnego naładowania, gdy użytkownik korzysta zarówno funkcji tłumienia hałasu, jak i Bluetooth lub 25 godzin, jeśli wykorzystywana jest wyłącznie funkcja tłumienia hałasów otoczenia.

Model AH-GC30 (1699 zł) będzie dostępny w sprzedaży od marca/kwietnia 2019, AH-GC25NC (1299 zł) będzie dostępny w kwietniu, a AH-GC25W (1099 zł) w maju.Więcej o...
DENON

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer