17 Luty 2019

Denon DP-400 ORAZ DP-450USB

GRAMOFON

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Firma Denon dodała do swojej linii Design Series nową, białą wersją kolorystyczną najnowszych gramofonów DP-400 oraz DP-450USB.

Modele DP-400 oraz DP-450USB zostały zbudowane z myślą o wysokiej wydajności oraz łatwej konfiguracji i użytkowaniu, a także dopasowaniu zarówno do eleganckich komponentów z linii Design Series, jak i do klasycznych komponentów hi-fi Denona. Oba gramofony wyposażone zostały w wewnętrzne przedwzmacniacze, dzięki czemu zapewniają kompatybilność z szeroką gamą systemów audio, a model DP-450USB dodatkowo oferuje w swojej specyfikacji konwersję analogowo cyfrową, co ułatwia nagrywanie treści ulubionych płyt LP oraz singli bezpośrednio na urządzenia pamięci masowej USB.

Oba modele zaprojektowano tak, aby były proste w instalacji i obsłudze, z czytelnym przewodnikiem konfiguracji oraz są dostępne w komplecie z wysokiej jakości wkładką MM, wstępnie zainstalowaną w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Oznacza to, że gramofony mogą być skonfigurowane i gotowe do pracy w ciągu zaledwie kilku minut. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy ma możliwość jego wyłączenia, co oznacza, że nowe modele mogą współpracować z zewnętrznymi wzmacniaczami oraz systemami bez wbudowanych wejść Phono – każde wejście liniowe lub wejście AUX będzie obsługiwane.

Denon DP-400 został zbudowany na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma tylko 41 cm szerokości, co pozwala zaoszczędzić miejsce oraz dopasować gramofon do komponentów linii Denon Design Series. „Dobrze wyważony talerz”, jak zaznacza Horn Distribution, polski dystrybutor marki Denon, jest napędzany paskiem, a odtwarzanie płyt jest możliwe przy prędkości obrotowej 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm. Zintegrowany czujnik kontroluje prędkość w celu uniknięcia fluktuacji i zapewnia dokładność odtwarzania, a po jego zakończeniu ramię automatycznie podnosi się na końcu strony płyty.

Zaprojektowane od podstaw, precyzyjne ramię w kształcie litery „S” zostało tak skonstruowane, aby zredukować zniekształcenia oraz zostało ono wyposażone we wkładkę gramofonową MM, dobraną specjalnie dla gramofonu, którą w razie potrzeby można łatwo wymienić na ulepszony model MC. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy można wyłączyć, umożliwiając wykorzystanie gramofonu wraz z wzmacniaczami z własnym przedwzmacniaczem gramofonowym lub dedykowanymi wzmacniaczami Phono.

Model DP-400 został również wyposażony w specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową, którą – jak zaznaczają Polacy – można również wykorzystać jako stojak na okładkę albumu. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej: „Po prostu zamontuj osłonę przeciwpyłową pionowo na dołączonej podstawie i już możesz cieszyć się widokiem swoich ulubionych okładek albumów podczas odtwarzania muzyki”.

Konstrukcja modelu DP-450USB bazuje na specyfikacji DP-400, charakteryzuje się jednak dodatkowo wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, który umożliwia przesyłanie muzyki bezpośrednio do urządzenia USB podłączonego do portu USB typu A na przednim panelu. Nie ma potrzeby podłączania gramofonu do komputera: wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej oraz wybrać format – skompresowane pliki MP3 lub nieskompresowane nagrania WAV w jakości CD i odtworzyć nagranie.

Co więcej, aby edytować nagrania na komputerze, Denon udostępnia oprogramowanie MusiCut dla Windows 10, pozwalające na obrabianie, organizowanie oraz tagowanie plików MP3 za pomocą metadanych w celu zbudowania biblioteki. Oprogramowanie MusiCut można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Denon

Nowe gramofony DP-400 (2195 zł) oraz DP-450USB (2595 zł) w wersji białej są już dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Denon.Więcej o...
DENON

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer