15 Wrzesień 2015

Monitor Audio AIRSTREAM S150

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Firma Monitor Audio wzbogaciła swoją ofertę o Airstream S150, nowy model głośnika Bluetooth. Został on wyposażony przez firmę producenta w technologię znaną z jego innych, wielokrotnie nagradzanych głośników. Dzięki temu, jak twierdzi producent, „po raz pierwszy uzyskano tak dobre brzmienie z ultrakompaktowego, świetnie wyglądającego głośnika, który genialnie wpasuje się w dowolne pomieszczenie, samemu znikając, ale wypełniając je muzyką”.

Przy jego projekcie skoncentrowano się na łatwej do opanowania funkcjonalności, zaawansowanej obróbce cyfrowej sygnału oraz mocnym wzmacniaczu. S150 to przepięknie zaprojektowany produkt przeznaczony do odbioru sygnału z urządzeń posiadających Bluetooth, takich jak smartfony, tablety i komputery stacjonarne.

Zastosowanie najnowszych rozwiązań w dziedzinie audio bezprzewodowego, na przykład najnowszej wersji Bluetooth aptX, możemy uzyskać teraz dźwięk o jakości CD z niewielkiego głośnika, do którego przesyłamy dźwięk bezprzewodowo, z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Aby jego użytkowanie było jeszcze przyjemniejsze, dodano teraz możliwość ładowania z jego wyjścia USB urządzeń z systemem iOS (iPhone itp.). Możemy także podłączyć do niego źródła analogowe, kablem z wtykiem mini jack 3,5 mm.

Bardzo dobrze wykonana obudowa, w której powstaniu uczestniczyły te same osoby, które odpowiedzialne są za topowe kolumny Monitor Audio, dostępna jest w kolorach białym lub srebrnym i można ją zawiesić na ścianie, za pomocą opcjonalnych uchwytów Monitor Audio, albo też postawić na półce lub biurku, obok monitora.

Obudowa S150 wykonana została z wysokiej klasy polimeru z dodatkami mineralnymi, charakteryzującego się znakomitymi właściwościami mechanicznymi – sztywnością i tłumieniem. To idealne środowisko pracy dla wyspecjalizowanych przetworników zaprojektowanych i wykonanych samodzielnie przez Monitor Audio. To głośnik wysokotonowy ze złoconą membraną w technologii C-CAM i dwa głośniki nisko-średniotonowe z metalową membraną w tej samej technologii. Przetwarzanie basu wspomaga głośnik pasywny – Auxiliary Bass Radiator (ABR).

Przetworniki zasilane są przez dedykowane im wzmacniacze pracujące w klasie D, generując w sumie 40 W mocy. Wzmacniacz otrzymuje sygnał z wyspecjalizowanego przetwornika cyfrowo-analogowego. Sygnał ten jest wstępnie optymalizowany tak, aby – w zamierzeniu – otrzymać idealny balans tonalny, wysoką dynamikę i świetną propagację dźwięku ze źródeł takich jak Bluettoth.

Głośnik Monitor Audio Airstream S150 jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena detaliczna wynosi 1190 zł.Więcej o...
MONITOR AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer