Niemiecka firma MDG ogłosiła wydanie czterech nowych albumów. Wśród nowości znaleźć można „Complete Nocturnes Vol. 2” z nokturnami Johna Fielda, “Opera Phantasies Vol. 2” prezentującą dokonania Pabla de Sarasate a także zbiór utworów z lat 60. XX wieku na fortepian czy kompozycje trzech artystów (Heinricha von Herzogenberga, Carla Reinecke’a oraz Edwina Yorka Bowena), które zostały przygotowane na trąbkę, puzon oraz fortepian.
Nokturny Johna Fielda stanowi zawartość pierwszej nowowydanej płyty. Field, całe pokolenie przed Chopinem, zainteresował się tym gatunkiem, dostrzegając jego zalety przy muzycznym odtwarzaniu romantycznych krajobrazów wpływających na wyobraźnię słuchacza. John Field dał się poznać nie tylko jako innowator, lecz również uzdolniony pianista, który wielokrotnie zmieniał i poprawiał swoje kompozycje, w praktyce za każdym razem grając coś nieco innego. Nawiązanie do jakości gry tego artysty nie mogło być łatwym zadaniem – podjął się go jednak Stefan Irmer. Pianista ten nie ograniczył się jednak do poprawnego zagrania kompozycji Fielda lecz także sam, podążając za jego przykładem, zaproponował kilka urozmaicających całość improwizacji.
“Opera Phantasies Vol. 2”, czyli wyrywki z oper, których autorem jest hiszpański skrzypek Pablo de Sarasate stanowi przykład niewątpliwego talentu artysty, który w swoim czasie oczarował paryskie salony. Muzycy, którzy podjęli się nagrania tego dzieła, Volker Reinhold na skrzypcach i Ralph Zedler na fortepianie, nie chcieli jednak mierzyć się z geniuszem de Sarasate lecz przybliżyć szerszemu gronu słuchaczy tę relatywnie mało znaną kompozycję. I, jak twierdzi firma MDG, udało się to im znakomicie. „Jeszcze raz tych dwóch solistów zaskakuje słuchacza z absolutnie bezgranicznym bogactwem wyobraźni, wyobraźni pełnej chwytliwych melodii z oper, które cieszyły się niezwykłą popularnością w czasach Sarasate’a, lecz które od tego czasu popadły w całkowite zapomnienie. Album ten został wydany na hybrydowej płycie CD/SACD.
„Fluxus Piano” jest zbiorem kompozycji fortepianowych, które zostały wykonane podczas International Festival of the Newest Music w Wiesbaden w 1962 roku. Zostały one nagrane przez grającego na klawesynie Steffena Schleiermachera. W skład tego krążka wszedł m.in. utwór „Overtone Piece” Yoko Ono czy „Piano Activities” Philipa Cornera.
Kolejnym zbiorem różnych kompozycji, który właśnie ujrzał światło dzienne jest „Trios for Trumpet, Trombone and Piano”. W skład tego wydawnictwa weszły trzy kompozycje – „Trio Op. 188”, „Trio Op. 61” i „Ballade Op. 133” – autorstwa (odpowiednio) Carla Reinecke’a, Heinricha von Herzogenberga oraz Edwina Yorka Bowena, które oryginalnie zostały skomponowane na zupełnie inne instrumenty. Jak słusznie zwracają uwagę przedstawiciele MDG, „kombinacja z tego typu instrumentami jest nietypowa”, jednak patrząc na nazwiska wykonawców (Andre Schoch, Michael Massong oraz Friedrich Höricke) wszyscy mogą być spokojni o wysoką jakość muzyki.
Płyty MGD można nabyć w specjalistycznych sklepach muzycznych.