08 Styczeń 2015

McIntosh D150

PRZEDWZMACNIACZ/DAC

Źródło: MCINTOSH

D150 to najnowszy przedwzmacniacz/DAC w ofercie McIntosha. Produkt ten, powstały na bazie poprzedniego przedwzmacniacza – D100, ma być, według przedstawicieli firmy, najprostszym rozwiązaniem, umożliwiającym dodanie najnowsze cyfrowe formaty audio do naszego systemu. To także urządzenie oferujące „niezwykle eleganckie, precyzyjne i dynamiczne brzmienie”.

D150 obsługuje więc wszystkie gęste formaty, na czele z najnowszymi: DSD oraz DXD. DAC zastosowany w tym urządzeniu konwertuje sygnał PCM do 32 bitów/384 kHz, a także DSD (do DSD128) i DXD (do DXD 384 kHz). Urządzenie to może pochwalić się także obecnością pięciu wejść cyfrowych (USB, dwa koaksjalne oraz dwa optyczne). Warto dodać, że D150 jest nie tylko przedwzmacniaczem i przetwornikiem cyfrowo-analogowym, lecz również wzmacniaczem słuchawkowym.

Jak podkreśla amerykański producent D150 charakteryzuje się także odpowiednią, dla długich tradycji firmy, jakością wykonania – szklany przód, charakterystyczne zielone logo oraz wysokiej jakości obudowa składają się na kultowy już wygląd McIntosha.

Jego cena oraz data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer