06 Marzec 2017

Mark Levinson NO52, NO519 ORAZ NO536

ODTWARZACZ CD/PRZEDWZMACNIACZ/WZMACNIACZ

Źródło: SUPORT

Firma Suport, polski dystrybutor urządzeń sygnowanych logiem Mark Levinson, przygotowała opis systemu złożonego z trzech high-endowych urządzeń tego producenta: odtwarzacza CD No 519, przedwazmacniacza dual-mono No 52 oraz monofonicznego wzmacniacza mocy No 536.

Źródłem tego referencyjnego systemu jest odtwarzacz No 519. Łączy on w sobie bezprzewodowe i przewodowe przesyłanie muzyki w plikach z tradycyjnym odtwarzaniem płyt CD oraz możliwością podłączania napędów USB, innych źródeł cyfrowych, a także wykorzystywania technologii Bluetooth z technologią Clari-Fi firmy Harman, służącą do rekonstrukcji muzyki, która utraciła swoją jakość w procesie cyfrowej kompresji danych. No 519, „aby zapewnić niespotykaną muzyczną dokładność i wyjątkową rozpiętość dynamiczną”, wyposażony jest w przetwornik ML z procesorem ESS Sabre32 Reference i umożliwia odtwarzanie plików PCM do 24 bitów/192 kHz oraz DSD128.

Urządzenie zawiera kompletny komputer na platformie Linux, zapewniający płynną pracę na najwyższym poziomie jakościowym, niezależnie od konfiguracji. Odtwarzacz wyposażono też w obsługę serwisów streamingowych, takich jak Spotify Connect, TIDAL czy Deezer oraz ogromną ilość stacji radia internetowego i podcastów. Cyfrowa regulacja poziomu dźwięku pozwala na używanie odtwarzacza jako samodzielnego urządzenia podłączonego bezpośrednio do końcówek mocy lub aktywnych kolumn bez potrzeby stosowania osobnego przedwzmacniacza. Przełączane wyjście niesymetryczne z filtrem low-pass umożliwia bezpośrednie połączenie z aktywnym subwooferem.

Drugim elementem opisywanego zestawu jest referencyjny przedwzmacniacz dual-mono z systemem podwójnej obudowy Mark Levinson No 52. To – zdaniem firmy Suport – „najlepszy przedwzmacniacz Mark Levinson w historii”. Jest podzielony między dwie obudowy wykonane z solidnych aluminiowych blach i profili. W jednej umieszczone zostały układy zasilające oraz układ sterujący urządzeniem wraz z wyświetlaczem; w drugiej natomiast umieszczono wyłącznie układy wzmacniające i wejścia z wyjściami. Obszerna gama wejść analogowych i sterujących pozwala by No 52 służył jako serce kompletnego centrum muzycznego. Model ten oferuje również tryb SSP, który zapewnia możliwość integracji źródeł podłączonych do systemu kina domowego przy zachowaniu optymalnej i niezależnej pracy stereo dla muzyki.

Ostatnim elementem tego zestawu elektroniki są dwa flagowe monobloki Mark Levinson No 536, czyli wzmacniacze jednokanałowe wyposażone w czystą ścieżkę obwodu dla wysokiego prądu. Oferują one 400 W na kanał i pracują w klasie A dla większości warunków odsłuchowych przy jednoczesnym niskim poziomie zniekształceń. Ten w pełni różnicowy i w pełni dyskretny wzmacniacz Pure-path wysteruje, zgodnie z zapowiedziami Polaków, „praktycznie każdą kolumnę bez wysiłku, z nienagannym brzmieniem, muzykalnością i otwartością”. Mark Levinson No 536 został umieszczony w aluminiowej obudowie serii 6000.

Tak skomponowany high-endowy zestaw elektroniki kosztuje niebagatelne 373 600 zł i był prezentowany w zeszłym roku w ramach Audio Video Show 2016 w sali odsłuchowej SkyBox 108 na PGE Stadionie Narodowym. Współpracował on tam z kolumnami JBL K2 S9900. Wszystkie trzy opisane powyżej urządzenia są w sprzedaży. Oczywiście można nabywać je oddzielnie bądź zdecydować się na zakup pełnego systemu.

Cennik:

Mark Levinson No 519 – 93 900 zł
Mark Levinson No 52 – 139 900 zł
Mark Levinson No 536 – 139 800 złWięcej o...
MARK LEVINSON

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer