20 Czerwiec 2018

„High Fidelity” patronem 20th Ambient Festival

REDAKCJA "HIGH FIDELITY"

Źródło: "HIGH FIDELITY"

XX Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne Ambient Festival to impreza prezentująca współczesne odmiany muzyki elektronicznej i elektroakustycznej oraz pokazująca wartościowe przedsięwzięcia z zakresu sztuki video art. Coraz większa popularność tej odmiany muzyki na całym świecie sprawia, że zajmuje się nią coraz większa ilość muzyków, na co dzień uprawiających jazz, folk, a także muzykę klasyczną.

Ideą imprezy jest zainteresowanie szerszej publiczności niekomercyjnymi formami muzyki o najwyższych wartościach artystycznych oraz zapoznanie z najnowszymi trendami w polskiej i światowej muzyce współczesnej. Ze względu na swój niszowy charakter gorlicki Ambient Festival jest jedną z najważniejszych tego typu imprez w Polsce oraz jedną z coraz bardziej liczących się w Europie.

W roku 2018 Ambient Festival obchodzić będzie 20-lecie swego istnienia. Przez ten okres gorlicki festiwal zaprezentował osiągnięcia wielu światowej sławy artystów zajmujących się nie tylko muzyką elektroniczną, ale także muzyką klasyczną, folkową czy jazzową. W Gorlicach wystąpili między innymi: Manuel Goetsching, Harald Grosskopff, Hans Joachim Roedelius, Christian Fennesz,  Geir Jensen /Biosphere/, Richard Pinhas, Robin Guthrie, Pieter Nooten, Kouhei Matsunaga, Andres Jankowski oraz wielu innych muzyków z niemalże całej Europy. Przez wiele lat koncerty festiwalowe prowadził redaktor Jerzy Kordowicz.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Tadeusz Łuczejko, laureat konkursu na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej zorganizowanego właśnie przez Kordowicza na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Przy okazji festiwalu od kilku lat organizatorzy współpracują z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku.

W czasie trwania imprezy odbędą się również prezentacje elektronicznego sprzętu muzycznego, giełda płyt i pokazy video art. Przed budynkiem Gorlickiego Centrum Kultury stanie mobilne planetarium. W drugim dniu festiwalu planowane jest spotkanie z redaktorem Jerzym Kordowiczem. Na zakończenie festiwalu dla uczestników zorganizowane zostanie spotkanie z artystami.

Cena biletu:

I dzień – 40 zł
II dzień – 40 zł
Karnet na oba dni festiwalowe – 60 zł

Rezerwacja biletu pod nr tel.: 18 35 35 695, 500 473 732 lub pod adresem e-mail: gck@gck.gorlice.pl oraz aquavoice@gmail.comWięcej o...
„HIGH FIDELITY”

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer