01 Sierpień 2019

„HIGH FIDELITY” No. 184

MAGAZYN

Źródło: "HIGH FIDELITY"

Od dziś w sieci dostępny jest najnowszy numer „High Fidelity” – wydanie numer 184.

Sierpniowa odsłona „HF” została poświęcona niemal w całości formatowi CD. Ten zawsze odgrywał wielką rolę na łamach naszego miesięcznika, jednak tym razem – pomijając dwa artykuły – wszystkie zostały mu poświęcone. Zacznijmy od przekrojowego testu odtwarzacza Primare CD15 (test TUTAJ), który jest również bohaterem sierpniowej okładki. W podsumowaniu tekstu Wojciech Pacuła, jego autor i redaktor naczelny „HF”, stwierdza:

CD15 Prisma jest urządzeniem, które gra w równie wciągający sposób właściwie dowolną muzykę. Robi to dzięki połączeniu gładkości i „złocistości” wysokich tonów, gęstej średnicy i rytmicznemu, mocnemu basowi. To wyrównane, dobre granie, które sprawdza się zarówno z płytami CD, jak i plikami. Nie spodziewajmy się szczególnie wysokiej rozdzielczości, ale już selektywność potrafi zaskoczyć. Urządzenie ma bardzo solidną budowę mechaniczną, ładną elektronikę i dobre sterowanie. To rzadkie połączenie kilku cech, dające naprawdę fajny dźwięk i fun z obsługi – brawo!

Wśród innych przetestowanych odtwarzaczy CD znajdziecie Państwo urządzenia od Pro-Jecta (CD Box DS2, test TUTAJ), Gryphona (Scorpio) czy NuPrime’a (CDP-9). Na uwagę zasługuje także transport CD firmy C.E.C. o nazwie TL2 N (test TUTAJ). Formatowi Compact disc poświęcone zostało również 121. spotkanie Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego; z relacją z tego wydarzenia można zapoznać się TUTAJ.

Najciekawiej, przynajmniej w naszej opinii, zapowiada się jednak Wstępniak autorstwa Wojciecha Pacuły. Zainspirowany książką The BEST Sounding CD autorstwa Miro Sima, redaktora prestiżowego japońskiego kwartalnika „Stereo Sound”, naczelny „High Fidelity” opisuje 10 najlepiej brzmiących – w jego opinii – albumów wydanych na CD właśnie. Znajdą tam Państwo i reedycję kultowego In a Court of the Crimson King na Platinum SHM-CD, bajecznie drogie wydanie Miwaku Mayo Nakano Piano Trio na Extreme Hard Glass CD-R oraz wiele innych dobroci.

Premiera 184. wydania „High Fidelity” – już jutro!Więcej o...
„HIGH FIDELITY”

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer