22 Czerwiec 2016

Harman – SIRI/GOOGLE NOW

INNE

Źródło: SUPORT

Koncern Harman ogłosił niedawno nawiązanie współpracy z firmą Google. Na jej efekty nie trzeba było długo czekać – firma poinformowała o wprowadzeniu do swoich produktów obsługi technologii Siri/Google Now przez głośniki Bluetooth.

Głośniki przenośne marek koncernu Harman, w tym wszystkie modele sygnowane przez JBL (Go, Clip, Flip, Charge 2, Pulse, Xtreme) oraz Harman Kardon (HK Onyx Studio, HK Go+Play) posiadają funkcjonalność komend głosowych. To standardowe wyposażenie tych głośników, dostępne już w pierwszej ich generacji. W celu uruchomienia komend głosowych wystarczy jedynie połączyć z głośnikiem swój telefon za pośrednictwem Bluetooth i dłużej przytrzymać przycisk telefonu. W ten sposób uruchomione zostaje Siri (iOS) czy Google Now (Android), z którego można korzystać bez ograniczeń.

Warto zwrócić uwagę, że przycisk telefonu na wszystkich głośnikach przenośnych marek koncernu Harman jest przyciskiem multifunkcyjnym. Można za jego pomocą odbierać i kończyć rozmowy telefoniczne, pauzować i wznawiać odtwarzanie muzyki oraz uruchamiać funkcjonalność komend głosowych. Ponieważ priorytetową funkcjonalnością w głośnikach są rozmowy telefoniczne i odtwarzanie muzyki, dlatego tym działaniom przypisane zostało krótkie naciśnięcie przycisku telefonu, długie przytrzymanie tego samego przycisku jest natomiast przypisane komendom głosowym.

Koncern Harman planuje w przyszłości jeszcze większe zintegrowanie komend głosowych z głośnikami przenośnymi, a nawet ich obsługę za pomocą komend głosowych.Więcej o...
HARMAN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer