23 Lipiec 2016

Harman Kardon BDS 635

INNE

Źródło: SUPORT

BDS 635 to nowy system kina domowego firmy Harman Kardon. Jest to 5.1-kanałowy zestaw 4K 3D Blu-ray Disc o mocy 350 W, z technologiami Wi-Fi oraz Bluetooth na pokładzie. Umożliwia on skalowanie filmów z płyt Blu-ray do rozdzielczości 4K na telewizorze UHD i strumieniowanie muzyki przez Bluetooth lub Wi-Fi bądź wbudowane aplikacje. Ponadto połączenie z systemem dźwiękowym Harman Kardon Omni Wireless HD jest niezwykle proste – wystarczy użyć opcjonalnie dostępnego adaptera Harman Kardon Adapt.

Pięć końcówek mocy systemu BDS 635 o mocy 50 W każda zasila wszystkie kolumny wyposażone w podwójne głośniki średnioniskotonowe i kopułkowe głośniki wysokotonowe. Pozwalający zaoszczędzić miejsce subwoofer o mocy 100 W emituje dźwięk w dół, współpracując z podłogą w celu osiągnięcia lepszej reakcji w zakresie najniższych tonów. Subwoofer ten wyposażony został w głośnik o średnicy 8 cali (200 mm). Elementy sterowania głośnością, fazą i podbiciem niskich tonów ułatwiają dopasowanie subwoofera do kolumn satelitarnych i dokładne dostosowanie parametrów systemu do akustyki pomieszczenia i własnych preferencji.

System BDS 635 to centrum rozrywki typu all-in-one. Oferuje on m.in. strumieniowanie dźwięku z praktycznie każdego urządzenia przenośnego z technologią Bluetooth i Wi-Fi. Dzięki funkcji MultiConnect, która pozwala łączyć się z prawie każdym tabletem, smartfonem czy laptopem nie ma potrzeby rozłączania jednego urządzenia w celu nawiązania połączenia z innym. System BDS 635 jest również zgodny ze standardem wymiany plików muzycznych, zdjęć i wideo DLNA 1.5.

Dwa wejścia HDMI z obsługą 3D i 30/36-bitową głębią kolorów umożliwiają wyświetlanie cyfrowego obrazu Full HD o rozdzielczości maksymalnej 1080p za pomocą jednego kabla. Pozwala to zniwelować utratę jakości obrazu i dźwięku powodowaną konwersją pomiędzy formatami. Dzięki obsłudze standardu HDMI ze zwrotnym kanałem dźwiękowym (ARC), dźwięk z telewizora do systemu BDS 635 można przesyłać bez konieczności stosowania dodatkowych kabli. Dodatkowo umieszczone na panelu przednim gniazdo USB zachęca do bezpośredniego podłączania urządzeń bez konieczności stosowania adapterów zewnętrznych lub łączności bezprzewodowej. Wystarczy podłączyć kompatybilną pamięć USB do zestawu, aby odtwarzać filmy i zdjęcia w dziesiątkach formatów, takich jak MPEG-1, MPEG-2, MP3, WMA czy JPEG.

System BDS 635 może odbierać wszystkie ulubione stacje FM, wyświetlając jednocześnie dostępne informacje na eleganckim wyświetlaczu umieszczonym na panelu przednim urządzenia. Zapisać i zapamiętać można do 30 ulubionych stacji – wybranych indywidualnie lub z wykorzystaniem funkcji automatycznego programowania. Równocześnie system może obsługiwać radio internetowe dzięki łatwej w obsłudze wbudowanej aplikacji vTuner. Ponadto BDS 635 upraszcza życie dzięki zastosowaniu programowalnego pilota zdalnego sterowania w podczerwieni (IR), cechującego się przyjaznym układem przycisków. Dzięki ergonomicznej konstrukcji płynnie współpracującej z wielojęzycznym menu ekranowym systemu, pilot ten pozwoli bezproblemowo poruszać się po ustawieniach i funkcjach obsługi systemu. Za jego pomocą można sterować wieloma urządzeniami, m.in. telewizorem czy dekoderem telewizji kablowej i satelitarnej.

System został wyposażony w nowy, inteligentny interfejs użytkownika, optymalizujący interakcję z systemem i upraszczający proces konfiguracji i uzyskiwania dostępu do treści. System muzyczny wbudowany w ekran kina domowego zapewnia stałą kontrolę nad odtwarzanym dźwiękiem, wyświetlaniem elementów graficznych i metadanych podczas odtwarzania. Wspomniany wyżej ekran z przyciskami dotykowymi na panelu przednim systemu BDS 635 zapewnia stały dostęp do treści bez konieczności włączania telewizora lub korzystania z pilota.

Aplikacja Harman Kardon Remote jest dostępna w sklepie iTunes App Store dla urządzeń z systemem operacyjnym iOS i za pośrednictwem Google Play dla kompatybilnych urządzeń z systemem Android. Zwiększa ona funkcjonalność systemu, pozwalając na sterowanie zestawem BDS 635 za pomocą smartfona lub tabletu – bez konieczności używania pilota. Jest to również narzędzie pozwalające organizować i odtwarzać muzykę z urządzeń przenośnych i sieci domowej.

Jeśli użytkownik posiada także głośniki bezprzewodowe Harman Kardon, takie jak Omni 10 lub Omni 20, to przy użyciu adaptera Harman Kardon Adapt z łatwością przenieść może swoją muzykę do pomieszczeń w całym domu.

System kina domowego Harman Kardon BDS 635 jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena detaliczna wynosi 4199 zł.

Specyfikacja techniczna

Sekcja audio

Moc całkowita: 350 W
Moc średnia w trybie ciągłym (tryb stereo): 50 W na kanał, 20– 20 000 Hz, <1% THD, 8 omów
Moc głośników niskotonowych: 100 W
Stosunek sygnał/szum: –90 dB
Pasmo przenoszenia: 20 – 20 000 Hz, 1 W (±0,5 dB)

Sekcja tunera FM

Zakres częstotliwości: 87,5 – 108,0 MHz (USA i UE)
Czułość użyteczna IHF: >14 dBf
Zniekształcenia (mono/stereo): 0,3%/0,5%

Sekcja odtwarzacza

Pasmo przenoszenia: 20– 20 000 Hz, ±0.,5dB
Stosunek sygnał/szum: –90 dB (A-ważony)
Zakres dynamiki: 90 dB (16 bitów)
THD: 0,1%, 1 kHz

Ogólne dane techniczne

Zasilanie: 101 – 240 V AC, 50/60 Hz
Pobór mocy (tryb gotowości/maksymalny): <0,5/90 W
Wymiary urządzenia źródłowego (D x S x W): 400 x 301 x 80 mm
Waga urządzenia źródłowego: 3,5kg
Wymiary kolumn satelitarnych (D x S x W): 92 x 100 x 167 mm
Waga głośników satelitarnych: 0,7kg
Wymiary subwoofera: 267 x 267 x 353 mm
Waga subwoofera: 7kgWięcej o...
HARMAN KARDON

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer